1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A ja vlen ky laptop

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Aleks.007, 15 Qershor 2020.

 1. Aleks.007

  Aleks.007 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  CORE i5 GEN 2 RAM 4 GB HDD 320 GB 99 EUR
  .
  A ben ky laptop . Une do editoj video per ne youtoube. Dhe programet kryesore.
  A ja vlen apo jo?
  Faleminderit
   
 2. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  me aq lek ja eshte mire, por nese editon video me programe qe nuk jane shume te renda mendoj se ja vlen.
   
 3. Aleks.007

  Aleks.007 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  O vlla a ja rris dot parametrat me pak lek.
  Do perdor ndonje app te mire per video
   
 4. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  nuk kam ndonje eksperience me laptopat, por di te them se mund te shtosh RAM
   
 5. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  8
  Per 100 euro shum i mir osht, sa per editim tvideo nashta tkish vyjt ma i mir
   
 6. Aleks.007

  Aleks.007 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ca parametrash duhet me pas minimumi vlla ngaqe nuk kam shum para
   
 7. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ram te jete t pakten 8 gb
   
 8. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  314
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  laptop tkisha thon mos merr, zakonisht llaptopat me ket qmim dhe keto performanca nuk bojn edhe aq mir dhe koh pas kohe vijn tu u ngadalesu, nese gjen ndonje pc ose kompjuter me ksi performanca dhe ksi qmimi tkisha thon merre ngaqe kompjuteri osht shum ma i dobishem dhe ma i shpejt, po ehde ky laptopi skoka i keq, amo nese don me editu video duhesh me pas ram prej 8gb, se me 4 shtir qe te bon
   
  @science pëlqen postimin.
 9. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  171
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Persh..
  JO nuk ben se eshte shume i lodhur edhe t'mer shume kohe per editim, them se per editim videosh pc duhet jet sa me i fuqishem.
  Edhe mire te ka suqeru antari me larte per laptop edhe un po te sugjeroj qe laptopi nuk eshte per editim per shkak se nxehet shume me teper, e nxemja teperte dmth nuk punon gjendjen eduhur.. blllokim.. edhe ne fund prishje.
   
  Poshnjari dhe KMN pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...