1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A ja vlen AMD FX-8370?

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga Jãşhť'Sşeriĕ, 6 Prill 2018.

 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,456
  Pëlqimet:
  388
  Pikë nga trofetë:
  153
  Prsh cfar mendoni per kte procesor? (AMD Vishera FX-8370) ngoogle thot se ghz e ka 4.0 (4.3 turbo)

  A ja vlen me mar nqs pc e perdor per brackets, photoshop, sony vegas, af, obs.

  Edhe per gaming po jo naj loj kushedi se cfar, CS:GO, Cs 1.6, dota 2. ?

  Prej statistikave online spo mduket keq po do kisha qef me ngju nese dikush nga ju ka eksperienc me ket procesor.
  Gjithashtu nese keni naj sugjerim me vler 100-200€ e mirpres.
  flm.
   
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  362
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  53
  e para nuk te duhet vtm cpu per te hap ato programet (photoshop sony vegas,after effect etj) por te duhet dhe kart grafike...
  mendoj se ky cpu do te kushtoje shum...te sugjeroj ndonje i5-2400 (gen 2) aty te 100-200euro mund ta gjesh...per lojat qe ke listu i hap shum mir....nese ke gpu te mir (gtx 750 ti e lart ose ndonje gtx 1050 ti etj etj) mund te hapesh te gjitha lojat e funit (sigurisht te duhen dhe 8 ose 16gb ram) :)
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,456
  Pëlqimet:
  388
  Pikë nga trofetë:
  153
  flm per info po karten grafike e kam vec cpu po du me ja ndrru
   
  Alkeo pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...