1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A i ka ndodhur dikujt ky problem?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga olsi26431, 3 Qershor 2020.

1. olsi26431

olsi26431 Anëtar Aktiv

Postimet:
    137
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    28
    Përshëndetje antarë të IT-SHQIP.

Siç e shikoni edhe nga titulli, pyetja është, a i ka ndodhur dikujt tjetër ky problem "Unable to submit appeal." kur tentoj të apeloj tek linku për apel i monetizimit të faqes?

Lexova në disa forume që kjo ndodh pasi është bërë disa herë APEL, por e çuditshja është se nuk kam apeluar asnjëherë për këtë faqe dhe nuk më lejon të apeloj vendimin e tyre!

https://imgur.com/SUtbIaD

2. olsi26431

olsi26431 Anëtar Aktiv

Postimet:
    137
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    28
    Përshëndejte, asnjëri këtu se ka hasur këtë problem?

3. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,691
    Pëlqimet:
    530
    Pikë nga trofetë:
    208
    kjo ndodh kur aplikimi jot nuk esht shikuar nga facebook support pra esht akoma pending dhe duhet t`presesh me mar pergjigje nga aplikimi i par smundesh me apliku prap deri sa tmaresh pergjigje.

4. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,224
    Pëlqimet:
    742
    Pikë nga trofetë:
    343
    Mos shkelja ka qene e rend ose per disa arsye dhe nuk te lejon te besh kerkes per apelim?

5. olsi26431

olsi26431 Anëtar Aktiv

Postimet:
    137
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    28
    Skam bërë fare apelim.
    Jo lexova në forume të tjera që ishte një BUG i facebook, skam shkelje të rënda, skam asnjë violation, thjesht kësaj faqeje i iku monetizimi për arsye se nuk po postoja fare aty.

6. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    283
    Pëlqimet:
    263
    Pikë nga trofetë:
    73
    Olso, mos u lodh per zgjidhje/informacion ketu se sdo e marresh ose dhe ne qofte dikush e di perton te shkruaje.
    It is a dead spot now.

olsi26431 dhe Alkeo pëlqejnë postimin.
  7. bthaci

bthaci Anëtar Aktiv

Postimet:
    230
    Pëlqimet:
    32
    Pikë nga trofetë:
    28
    Edhe mu ma hoqi monetizimin palidhje, skam as copyright asgje kushtet i kam plotesuar. Wtfff

olsi26431 pëlqen postimin.
  8. olsi26431

olsi26431 Anëtar Aktiv

Postimet:
    137
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    28
    Bimo, sigurisht kon edhe pun robt, unë vet nuk përtoj të shkruj për diçka që e di, forumi duhet të funksionojë edhe për këto tema ndihme.

Unë e di arsyen sepse ma ka heq monetizimin, të them të drejtën kisha më shumë se 6 muaj që nuk postoja, për shkak se kisha faqe tjetër që më sillte goxha fitime, dhe ja pata var ksaj, dhe shkaku ka qënë jo-aktiviteti. Në komentet që kam lexuar në forume, disa thonë është bug, disa thonë mungesa e suportit në njerëz. Të presim mbase pas një azhornimi të ri të FB.

9. bthaci

bthaci Anëtar Aktiv

Postimet:
    230
    Pëlqimet:
    32
    Pikë nga trofetë:
    28
    Mu me del not eligible a di si ta rregulloje?

10. olsi26431

olsi26431 Anëtar Aktiv

Postimet:
    137
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    28
    Nëse të del Not Eligible, të thotë edhe pse e ka statusin të tillë kam përshtypjen

Shpërndaje faqen

Loading...