1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A funksionon PayPal ne Kosove?

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga tonkeri, 15 Gusht 2013.

 1. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  8
  Numrin mundesh me lon pa e verifiku hiq vlla kshtu qe anashkaloje, ndersa nese je klient i refaisen duhesh kartelen e bankes me pas visa electron se perndryshe paypal nuk ta pranon mastercard
   
 2. mr-robot

  mr-robot Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  U ster-diskutu ky far muhabeti, ama m'duhet me e hap nji account ne paypal me problemin e zakonshem (Albania-Kosova) per verifikim te numrit te telefonit. A me e ble nji numer te Shqiperise, e me e konfiguru me to, po gjasat reale me ta bo ban account-in jane shume ma te medha nese t'kerkojne dokumentacione te Shqiperise e ne fakt ti je shtetas i Kosoves, gje qe shkakton konflikt. Cfare sygjerimi m'kishit jap?
   
 3. Kosova11

  Kosova11 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Une e kom hap, tek numri e kam shkru Monaco +37744...... edhe numrin tim, me ka ardh kodi permes sms, e kam verifiku , dhe me eshte aktivizu Pypali, pastaj e kma verifiku edhe email adresen.
   
  mr-robot pëlqen postimin.
 4. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  qfar banke dush t ban veq i thu kart Visa une e kam prej bankes Ekonomike karten visa me E-Banking me krejt veq 1 euro n mujtmirmbajtje paguj edhe super m ban.
   
 5. mr-robot

  mr-robot Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Perfekt. Qe sa te funksionon kshtu, po mendoj a operon qe nji kohe te gjate ne pranim te pagesave me kete forme te verifikimit, edhe a ta kane bo "freeze" account ndonji here?
   
 6. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese punon me pagesa tvogla ka ma pak munsi mu vrejt edhe me ta bo freeze acc
   
  mr-robot pëlqen postimin.
 7. AgonAmiga

  AgonAmiga Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  8
  Qe 5 vjet kom Paypal me kartel te Raiffaisen Banke Kosove , asnjiher problem skom pas qdo muj pranoj pagesa , kur tregjistrohesh anashkalo nr e telit , pastaj nese tkerkojn dokumente me verifiku adressen hin ebanking nxjerre adressen naj fotokopje veq kur te bon foton me tel mos ja kap Flamurin e Kosoves hiq nfoto veq adresen.
   
  mr-robot dhe profesori pëlqejnë postimin.
 8. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  316
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  mu ma kan blloku ni paypal e tash para 1 dite um skadoj kartela kartel tre sum pranojkan knej emaila mvika qe muna me bo withdraw wtf paypal shit
   
 9. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  A e supporton Paypali Shqiperine per Business account ??
   
 10. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Une e kom mendu po nuk e di a Funksionon me bo photoshop leternjoftimin ose dokumentin kur t’ma kerkojne Paypali me bo si identike me t Shqiperise ( si me kon Fake ) nashta e pranojn Paypali
   
 11. abreezy0

  abreezy0 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Paypal per biznes nese e hapi me te dhenat ne shqiperi prej kosoves cfar kushte duhet me i plotsu, a duhet me hap taman nje biznes legal atje perveq llogarise ne nje bank te shqiperise ?
   
 12. Fit

  Fit Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje te gjithve, deshta me ju pyet diqka nese mundeni mem ndihmu un kom ne bilanc ne Paypal ni shum rreth 50$ por nuk po mundem mi transferu ne kartel te bankes, kartelen e kam MasterCard ne Raiffeisen bank kosove. Qysh muj me i transferu qato pare nkartel?
  Faleminderit Respekt per ju.
   
 13. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,100
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  beje automatic transfer , dhe pastaj me daten 1 te transferohen automatik !
   
 14. Fit

  Fit Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Mfal a ki mundesi mem tregu qysh duhet?
   
 15. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk munesh me i transferu paret ne mastercard osht fjala per Kosove, te njejtin problem e kom pas edhe une para disa mujve, kur kom kontaktu me paypal me than duhet me pas kartelen visa per me mujt me i terhjek pra problemi osht te kartela duhet me pas visa per me mujt me terhjek paret prej balanci ne kartel.
   
 16. Fit

  Fit Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Me apliku un per kartel Visa edhe masnej a muj me i terhek paret?
   
 17. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po munesh pa problem tek une ka funksionu.
   
 18. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  A se ke marre limited ? Masi je nga Kosova
   
 19. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  73
  Limited e kom mar veq kur e kom kalu shumen 1k+.
   
  royal32 pëlqen postimin.
 20. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  A e ki paypal buisness? Edhe a ta kan kerku ndonje dokument paypal per me verifiku qe je nga Albania?
   

Shpërndaje faqen

Loading...