1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A funksionon PayPal ne Kosove?

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga tonkeri, 15 Gusht 2013.

1. bekim98

bekim98 Anëtar Fillestar

Postimet:
    68
    Pëlqimet:
    20
    Pikë nga trofetë:
    8
    Numrin mundesh me lon pa e verifiku hiq vlla kshtu qe anashkaloje, ndersa nese je klient i refaisen duhesh kartelen e bankes me pas visa electron se perndryshe paypal nuk ta pranon mastercard

2. mr-robot

mr-robot Anëtar

Postimet:
    3
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    U ster-diskutu ky far muhabeti, ama m'duhet me e hap nji account ne paypal me problemin e zakonshem (Albania-Kosova) per verifikim te numrit te telefonit. A me e ble nji numer te Shqiperise, e me e konfiguru me to, po gjasat reale me ta bo ban account-in jane shume ma te medha nese t'kerkojne dokumentacione te Shqiperise e ne fakt ti je shtetas i Kosoves, gje qe shkakton konflikt. Cfare sygjerimi m'kishit jap?

3. Kosova11

Kosova11 Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Une e kom hap, tek numri e kam shkru Monaco +37744...... edhe numrin tim, me ka ardh kodi permes sms, e kam verifiku , dhe me eshte aktivizu Pypali, pastaj e kma verifiku edhe email adresen.

mr-robot pëlqen postimin.
  4. OmeRfrom02

OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

Postimet:
    244
    Pëlqimet:
    49
    Pikë nga trofetë:
    38
    qfar banke dush t ban veq i thu kart Visa une e kam prej bankes Ekonomike karten visa me E-Banking me krejt veq 1 euro n mujtmirmbajtje paguj edhe super m ban.

5. mr-robot

mr-robot Anëtar

Postimet:
    3
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Perfekt. Qe sa te funksionon kshtu, po mendoj a operon qe nji kohe te gjate ne pranim te pagesave me kete forme te verifikimit, edhe a ta kane bo "freeze" account ndonji here?

6. bekim98

bekim98 Anëtar Fillestar

Postimet:
    68
    Pëlqimet:
    20
    Pikë nga trofetë:
    8
    Nese punon me pagesa tvogla ka ma pak munsi mu vrejt edhe me ta bo freeze acc

mr-robot pëlqen postimin.
  7. AgonAmiga

AgonAmiga Anëtar Fillestar

Postimet:
    98
    Pëlqimet:
    12
    Pikë nga trofetë:
    8
    Qe 5 vjet kom Paypal me kartel te Raiffaisen Banke Kosove , asnjiher problem skom pas qdo muj pranoj pagesa , kur tregjistrohesh anashkalo nr e telit , pastaj nese tkerkojn dokumente me verifiku adressen hin ebanking nxjerre adressen naj fotokopje veq kur te bon foton me tel mos ja kap Flamurin e Kosoves hiq nfoto veq adresen.

mr-robot dhe profesori pëlqejnë postimin.
  8. profesori

profesori Anëtar Aktiv

Postimet:
    316
    Pëlqimet:
    50
    Pikë nga trofetë:
    28
    mu ma kan blloku ni paypal e tash para 1 dite um skadoj kartela kartel tre sum pranojkan knej emaila mvika qe muna me bo withdraw wtf paypal shit

9. royal32

royal32 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    A e supporton Paypali Shqiperine per Business account ??

10. royal32

royal32 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Une e kom mendu po nuk e di a Funksionon me bo photoshop leternjoftimin ose dokumentin kur t’ma kerkojne Paypali me bo si identike me t Shqiperise ( si me kon Fake ) nashta e pranojn Paypali

11. abreezy0

abreezy0 Anëtar

Postimet:
    1
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Paypal per biznes nese e hapi me te dhenat ne shqiperi prej kosoves cfar kushte duhet me i plotsu, a duhet me hap taman nje biznes legal atje perveq llogarise ne nje bank te shqiperise ?

12. Fit

Fit Anëtar

Postimet:
    3
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Pershendetje te gjithve, deshta me ju pyet diqka nese mundeni mem ndihmu un kom ne bilanc ne Paypal ni shum rreth 50$ por nuk po mundem mi transferu ne kartel te bankes, kartelen e kam MasterCard ne Raiffeisen bank kosove. Qysh muj me i transferu qato pare nkartel?
    Faleminderit Respekt per ju.

13. Misteriozi

Misteriozi Anëtari i muajit I

Postimet:
    2,100
    Pëlqimet:
    250
    Pikë nga trofetë:
    153
    beje automatic transfer , dhe pastaj me daten 1 te transferohen automatik !

14. Fit

Fit Anëtar

Postimet:
    3
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Mfal a ki mundesi mem tregu qysh duhet?

15. GameOver

GameOver Anëtar i Njohur

Postimet:
    558
    Pëlqimet:
    205
    Pikë nga trofetë:
    73
    Nuk munesh me i transferu paret ne mastercard osht fjala per Kosove, te njejtin problem e kom pas edhe une para disa mujve, kur kom kontaktu me paypal me than duhet me pas kartelen visa per me mujt me i terhjek pra problemi osht te kartela duhet me pas visa per me mujt me terhjek paret prej balanci ne kartel.

16. Fit

Fit Anëtar

Postimet:
    3
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Me apliku un per kartel Visa edhe masnej a muj me i terhek paret?

17. GameOver

GameOver Anëtar i Njohur

Postimet:
    558
    Pëlqimet:
    205
    Pikë nga trofetë:
    73
    Po munesh pa problem tek une ka funksionu.

18. royal32

royal32 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    A se ke marre limited ? Masi je nga Kosova

19. GameOver

GameOver Anëtar i Njohur

Postimet:
    558
    Pëlqimet:
    205
    Pikë nga trofetë:
    73
    Limited e kom mar veq kur e kom kalu shumen 1k+.

royal32 pëlqen postimin.
  20. royal32

royal32 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    A e ki paypal buisness? Edhe a ta kan kerku ndonje dokument paypal per me verifiku qe je nga Albania?

Shpërndaje faqen

Loading...