1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A funksionon PayPal ne Kosove?

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga tonkeri, 15 Gusht 2013.

 1. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,571
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po dikush mtha merre visa te TEB, edhe nese osht ashtu po aplikoj pra ne TEB per visa.
  Harrova me cek, e kom visa te BKT po kur pe boj add ne paypal nuk pe pranon, pe qet card declined.
   
 2. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kastrioti mire e ka cek me Mastercard nuk lejon Widthdraw me Visa vetem
   
  Liridoni pëlqen postimin.
 3. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  58
  Merre TEB ose Raiffeisen une e kom Raiffeisen edhe super m'bon.
   
  Liridoni pëlqen postimin.
 4. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,571
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Faleminderit shum prej dyve, e kom njo te visa electron raiffeisen ne shpi e provoj nashta e pranon.
   
 5. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,571
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  @albani99 @KastriotKoti , e verifikova me raiffeisen bank dmth u bo konfirmimi vetem kur du me bo withdraw spe njeh karten qe e shtova hiq si mos me pas kartel. Paypal osht business acc edhe tash kur du mi terhjek po thot verify your business bajagi me id e qesi tripa. Po mdoket dojn me met paret qatu
   
 6. Leutrimi1

  Leutrimi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  278
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une e kom bo link card kartelen e raiffeisen-it visa electron po kur du me bo withdraw e qet qe ska kartel hiq per withdraw po veq per pay, dmth e jep opsionin link a card prej fillimit a nfakt eshte e pranume kartela edhe e verifikume.
  [​IMG]
  Tash kur provoj me shtu tjeter kartel dmth instant transfer veq me testu prap e kom kit problem, a keni naj sygjerim se dojn me met paret qitu
  [​IMG]
   
 7. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  255
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  une ekom visa gold kartel prej raiffeisen kosova ekom tkonfirmune ccn e krejt ekom personal llogarin jo biznes edhe mbon me wihdraw sa tdu pa kurrnifar problemi.
   
 8. Platon OG

  Platon OG Anëtar Aktiv

  Postimet:
  119
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  43
  Tnjojtin problem e kom edhe un a ka najkush naj ide se qysh mi terhek
   
 9. ArditiMaCai

  ArditiMaCai Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A kishe mujt me bo naj postim te ri, me bo 1 mini tutorial apo me tregu eksperiencen tone se qysh po te funksionoin , un kom provu me shum sene edhe hale smuj me bo paypal aktiv , mka bo per ca dite edhe ma kan nal. Edhe osht duke um demtu shum ne biznes , ose me dergu naj pm. Flm
   
 10. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,100
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Pershendetje..

  A e ke rregullu problem e terheqjes se parave nga PayPal ne Bank ??
   
 11. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,571
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Jo, ma kan bo limited per 6 muj e paret mkan mbet aty.
   
 12. erandi.93

  erandi.93 Anëtar

  Postimet:
  16
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  a mun mem ndihmu qfare shteti me hap paypal per mi dergu paret ne reifessen kartel ?
   
 13. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  58
  Hape me shtet Albania dhe gjithashtu karta duhet te jet Visa per shkak qe me MasterCard smund te besh Withdraw.
   
 14. erandi.93

  erandi.93 Anëtar

  Postimet:
  16
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  flm shum, a mundesh mem tregu saktsisht ku me hap llogarin ncilen bank per VISA ? edhe qfare visa duhet mu kan ? a ska lidhje edhe debit
   
 15. erandi.93

  erandi.93 Anëtar

  Postimet:
  16
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  edhe 1 pytje tejter po du me ta bo, mem ma lyp me verefiku me numer qysh me verefiku se me 355 spom vjen mesazhi nvala tkosoves
   
 16. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  58
  Visa veq me kon edhe gjithashtu per numer mundesh me ja bo me 377 te numri edhe nese se konfirmon sprish pune un qashtu e kom amo nese stlyp nr hiq mos i ngjit nr.
   
 17. erandi.93

  erandi.93 Anëtar

  Postimet:
  16
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  aha sa vonon me dal paret nbank ?
   
 18. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  58
  Nese i ke ne balanc te paypalit e ski naj limit ne paypal masi ti bon withdraw ne card 20-30min per afersisht qaty i ki n’card.
   
 19. ArditiMaCai

  ArditiMaCai Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A bon me qel llogari n bank te shqipnise ? edhe me qel paypalin me banke prej shqipnise ?
   
 20. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,187
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  343
  Megjithese kjo kyetje eshte bere dhjetra here dhe pergjigjen e ka marre hajd po te kthej pergjigje qe te mos hankohen disa qe nuk marrim pergjigje per nje teme qe eshte diskutuar shume here.
  Po. ti mund te hapesh nje llogari ne nje nga bankat e shqipnis dhe ta lidhesh me llogarine e paypal. Une personalisht kam patur eksperience te mire me fibank e cila mundesonte hapjen e llogarise ne euro dhe te jepte kart visa ne euro. nuk kam patur asnjehere probleme.
   

Shpërndaje faqen

Loading...