1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A funksionon PayPal ne Kosove?

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga tonkeri, 15 Gusht 2013.

 1. tonkeri

  tonkeri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje me interesoj rreth PayPal, A mund te hapim account ne PayPal nga Kosova? nese po, qfar shteti te japim gjat regjistrimit ?dhe a mundem te pranoj pagesa?
   
 2. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,108
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  153
  e bene Albania shtetin dhe pastaj qytetin ku jeton ne Kosov !!
   
  tonkeri pëlqen postimin.
 3. tonkeri

  tonkeri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  Me qfar banke duhet me lidh paypal nese nuk ben me ndonje bank a mundem me pranu pagesa te pakten?
   
 4. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,108
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  153
 5. leotrim77

  leotrim77 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  930
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  63
  Une kam Paypal qe 3 vite me raiffesen bank dhe gjdo muj me vien pagesa te majme pa problem , por deri sa e kam rregullu kam be 1 vjet
   
  Endrits1 pëlqen postimin.
 6. Ghent

  Ghent Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  cilat jo nbankat nkosov qe funksionon paypal ??? plz mtregoni dikush qe ka paypal account se jo i ri nket drejtim te di ncilen bank me qell llogari
   
 7. Ghent

  Ghent Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  ejjj njerz hini qitu krejt edhe bone sign me qfar adresa tdoni ka sa her tdoni veq ti bojm edhe nja 348 signs edhe paypal e shqyrton kerkesen ton me e njhoft paypal kosoven psh kur ta lyp addresen muneshy veq "mja Fut" qfar adrese tdush palidhje emrat qfare tdoni edhe qytetin bone psh prishtine.kosovo ajdi krejt qe dojn me funksionu paypal edhe ktu ti nihmojm njoni tjetrit '''''''''' www.change.org/petitions/allow-paypal-to-be-used-in-kosovo-contact-with-kosovo-s-banks-and-institutions-to-allow-paypal-in-kosovo#share
   
 8. tonkeri

  tonkeri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  A keni ndonje ide se si me hap paypal per ne qe jetojme ne Kosove? a keni gjet ndonje zgjidhje?
   
 9. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  580
  Pëlqimet:
  223
  Pikë nga trofetë:
  73
  Shum thjesht e hap 1 account me shtetin albania state e boni kosovo e shenoni adresen e juve te sakt shkoni ne raiffeisen bank e merni visa electronic(pra kta e perdori edhe une) i thuni po um duhet nje kartel per paypal aplikon per 2 jave dite te del kartela shkon e mer e vendos ne paypal mas 24 ore e dergojn nje pin me 4 numra e thirr banken ja lyp transaksionet e fundit (pra ju thu nje kod ka pas mem ardh prej paypal) ata ta tregojn e vendos at kod per me ba confirm(me konfirmu kartelen) Kur te bahet verified/confirmied pra tani mundesh me ble online munesh me dergu pare etj etj
   
 10. Albert.M

  Albert.M Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ndoshta dikush kush ka fat mun me hap me verefiku por me bo me ju lyp dokumentat e nenshtesis ateher ju duhet ne fakt te jeni shtetas i Shqiperise , dhe ne kete menyre munden me ju mbyll akontin edhe nese keni pare aty sun i merrni kurr mo ato pare.
  Kshtu qe zgjidhje tjeter skeni ma mir mos perdorni hiq paypal , e keni payza dhe skrill.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 11. AlbGalaxy

  AlbGalaxy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  Paj sa per me pagu eshte lehte se nuk ua bllokojn, por nese doni me terhjek pare atehere pa dyshim qe ka me ardh dita qe kan me jau blloku. PO flas prej pervojes!

  Ne fakt nuk e di pse PayPali nuk e "njeh" hala Kosoven, kom degju qe bankat tona i kan fajet, po sdi sa eshte e vertet kjo!

  Mungesa e PayPalit eshte nje pengese shume e madhe per neve ne Kosove qe dojm me bo pare online, e di qe ka edhe alternativa tjera, po ato nuk krahasohen me PayPal edhe kushdo qe merret me internet marketing, affiliate marketing besoj qe e din kete shume mire!
   
 12. Albert.M

  Albert.M Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  8
  Opcioni ma i mire osht Kartela e Payoneer , eshte Free dhe u terhjek te hollat nga kartela kudo ne bote ske nevoje per paypal , eshte fjala per ata qe fitojn online,
   
 13. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  580
  Pëlqimet:
  223
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mu mi kan blloku kogja do $ ma kan ba limited per 180 dit mos me mujt me i nxjerr pa kurrfar arsye
   
 14. AlbGalaxy

  AlbGalaxy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po ate e perdori qe prej 3 vjetesh, por nuk krahasohet me PayPal. Shumica e klienteve nuk perdorin Payoneer, sidomos nese jon amrikan nuk e perdorin hiq, e tregu ma i madh per online marketing eshte SHBA-ja! Po cka me bo, jetojm ne kete vend te shkret :)
   
 15. AlbGalaxy

  AlbGalaxy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  I kahit je ti? Nese je i Kosoves, atehere aryseja eshte qe je i Kosoves, nuk kan pse me pas kurrfare arsye tjeter! Shpresoj qe pas 180 diteve ke me mujt me i terhjek ato pare edhe pse shume pak besoj qe kjo ka me ndodh!
   
 16. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  580
  Pëlqimet:
  223
  Pikë nga trofetë:
  73
  Jo per me i terhjek i terhjek ama shum kohe pom bjen me prit
   
 17. Endrits1

  Endrits1 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje Leotrim. Deshta met pyt gjat regjistrimit ne paypal kur esht puna te siguria qe kerkojn me jap nr. E telefonit. Si veprove pasiqe +383 nuk esht ne list. Mos duhet ta blej nje numer ne Shqipri per me aktivizu apo ka menyra tjera.
   
 18. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  426
  Pëlqimet:
  77
  Pikë nga trofetë:
  53
  Une kam lidht tani se fundmi me Raiffeisen Bank Paypal ne Kosove, pagesat e Fiver i pranoj si mengjes ne Paypal dhe Withdraw brenda dites me dalin ne banke , si dje kam hapur Paypal e ri ku pas 3 diteve kam pranuar parat ne banke mos harroj me Albania . Por te ceki qe kam perdorur nje trik sepse pa kaluar afati 3 muaj se paku sun bene withdraw ...
   
 19. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,580
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Pershendetje, un tnjejtin problem e kom me paypal kom pranu pagesa prej Fiverr, mirpo spo muj mi bo withdraw, lloj-lloj errori del psh "Your MasterCard Debit **** isn‘t eligible for Instant Transfers
  We linked your card, but your bank doesn’t currently support Instant Transfers.",
  tani per withdraw kerkon kartel tjeter jo kto qe e kom paypalin, provoj me fut tjeter nuk e pranon. Shum problem. Paret jon qe 2 jave qatu, kartela osht raiffeisen bank mastercard. A mundesh mem ndihmu?
   
 20. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  609
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  73
  Apliko per Visa Electron vlla edhe bone Add kthe Paypalin ne business edhe ka me tfunksionu pa problem Withdraw sbon me MasterCard veq me Visa
   

Shpërndaje faqen

Loading...