1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A eshte fake a legit qekjo website

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Rafet Maxhuni, 23 Shkurt 2020.

 1. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  664
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  58
 2. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Tu u bazu ne kit tekstin Make 500$ Today edhe tu u bazu te domain qe koka regjistru: Creation Date: 2020-01-30 menoj qe osht 100% scam ky osht vetem menimi jem.
   
  Aldi1234, Mr.Gh0$T, wolf_mc12 dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 3. dashmirs01

  dashmirs01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  100% fake
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,229
  Pëlqimet:
  743
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk ka para të shpejt lol. Edhe në katar të jesh duhet pune per te bere para.
   
  @science pëlqen postimin.
 5. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  ore seriozisht e keni apo.
  100000% mashtrim
  klientet....
  jane dy surreter aty nje kucke, lisa, dhe varfanjak, jamie, foto te gjetura nga interneti, hahaha ata beson ti?

  adresa thote USA po prefiksi i telefonit +8 (qe eshte nga banglandeshi e tutje)
  te gjitha linqet e rrjeteve sociale jane bosh
  apo ajo video kanali i ri fare me vetem nje video dhe videoja ka vetem 1 jave online

  ka vetem sinjale qe eshte mashtrim dhe asgje qe tregon se eshte i ligjshem!
   
  Mr.Gh0$T dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 6. IMPACT

  IMPACT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  https://shoutnow.co/


  Netcraft Risk Rating
  9/10


  Nameserver dns1.registrar-servers.com


  IP address 51.89.232.50

  Hosting company OVH


  Hosting country UK

  Reverse DNS ns3157095.ip-51-89-232.eu

  Certificate Hash 5J5MTIC5hgKLRjR/DtznOkRxOXE

  Public Key Hash 8d1c733423c5171975b64f4e500bf9ecb472f3483dddfee800ca8bfb847326cd

  Signature algorithm sha256WithRSAEncryption

  Serial number 0x0390f45a1490e93d2187583a1bf451dfaec7

  Cipher ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256

  Hosting History

  Netblock owner IP address OS Web server Last seen

  unknown 51.89.232.50 Linux LiteSpeed 23-Feb-2020
   
 7. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  664
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  58
  qe i bjen sipas teje fake or legit
   
 8. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  664
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  58
  flm
   
 9. Kryefaqja

  Kryefaqja Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  100% mashtrim !
   
 10. Mr.Robot

  Mr.Robot Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  8
  Duket injoranc po srz kto ce mbarojn me .co shumica jan te dal krejt scam.
   
 11. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  n`eksperiencen time cfar domain osht a .co a .com a .snuk dhe kur esht regjistruar domain ska shum lidhje.

  A osht scam a jo ka plot sene tjera me kqyr.
  mjafton me pa https://shoutnow.co/payment-proofs.php tgjitha fake ku nuk trregon real payment proof plus qe ato image jan copy dhe t`modifikume https://carigold.com/forum/threads/make-money-with-use2earn-copy-paste-earn-50-100-per-day.707021/
  address kompanie fake.
  number telefoni super fake.
  template e pa perfunduar nese klikon ne disa vende te dergon tek faqe qe nuk egzistojn.
  dhe perfundimi -0% social feedback nuk egziston ne rrjete sociale, rrjetet sociale edhe pse ty mund te duken si te pa rendesishme jan nje menyr identifikimi ne trusted apo jo.

  Plus qe kjo template qe po e perdorin esht super old akoma ka opsion me vendos "google-plus" profile n`footer dicka qe esht mbyll nga google dhe nuk egziston.

  duket sikur ky tipi qeka scammer me eksperienc ja webi tjeter https://use2earn.co/
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.
 12. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  490
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  Fake osh mezi jep 100$ Google AdSense n'dit qe osh kombetare /// Kurse ky web qe osh me .co dhe sesht e famshme fare jepka 500$ ncnc ca po shpikin njerzit phaaa haha ,,, Nese don me fitu $ atehere hap website dhe lidhe me google adsense ose channel dhe fito $ duhet pun dhe vullnet! /// Nese nuk i bon dot kto atehere fillo pun me rrog :) ! Vetem me kto bohet leku ! :)
  GJITH TE MIRAT
   
 13. IMPACT

  IMPACT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  o refet maxhuni ky website nuk eshte i sigurt fake eshte No unsafe content found
   
 14. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  154
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  Larg nga keto faqe, nqs nuk di te besh leke ilegalisht me mire merru me dicka te thjeshte nga burime te sigurta informacioni sesa te harxhosh kohe dhe mund.
  Keto faqe kane egzistuar qekur lindi interneti, mashtrime pa fund
  Mos beso asnje qe te premton para me shumice, per nje kohe te shkurter, eshte koncept i njohur.
  Edhe Google ka gjetur formulen dhe paguan por ato qe marrin shume punojne shume, ska rruge tjeter ose do mesosh black hat methods por do jesh gjithmone ne arrati sepse eshte aktivitet ilegal
   

Shpërndaje faqen

Loading...