1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim A eshte e vertet se google adsense e pranon gj.shqipe ?

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga Granit Bajrami, 17 Gusht 2013.

 1. Granit Bajrami

  Granit Bajrami Anëtar

  Postimet:
  36
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  A eshte e vertet se google adsense e pranon gj.shqipe ? Pasi qe une po shoh shum persona po me thojn qe e kan lidh blogun,webfaqe... e tyre ne gjuhen shqip dhe jan pranu ne ads dhe kan fillu me menyren e rregullut sikurse edhe gjuhet qe i pranon ads.
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Kerko ne Google edhe e gjen pergjigjen, nejse mos u lodh, jo se pranon por ndonjehere ben leshime ne gjuhe.
   
 3. Granit Bajrami

  Granit Bajrami Anëtar

  Postimet:
  36
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Per ata e hapa temen se pash ne internet ne disa vende qe e pranon gjuhen shqip
   
 4. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Nuk Eshte se e ka pranuar, Kan aplikuar ne gjuhe angleze edhe kan futur ne gjuhen shqipe, ato pranojne dhe ket menyre nese ti nuk thyen ndonje rregull tjeter, pervec ketij rregulli ka plote qe po fitojne nga google ads, por zyrtarisht nuk eshte e lejuar.
   
 5. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  Google nuk suporton gjuhen shqipe si ne adsense po ashtu edhe ne adwords dhe kete pergjigje kam nga google.
  Ato pas kerkesave qe disa shqiptar i kemi bere ata thone do kalojn kerkesat tona tek grupi qe kan qe punojn ''google team'' por si duket ende nuk kan marr vendim.

  Flm per info ce keni dhene, ndihmone shume t'gjithe ata qe fillojn te fitojn para nga interneti.
  Edhe vet kam krijuar nje YouTube channel ne Shqip keto
  Nese ndokush ka pyetje tjera per ineternet dhe nuk ka te sigurt si perdoren programe te ndryshme mund te me kontaktoj ne kanalin YouTube apo edhe te pyes ketu ne kete forum shume me vler, Faleminderit.
   
  Last edited by a moderator: 1 Shtator 2018

Shpërndaje faqen

Loading...