1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A eshte e nevojshme ta rregjistrosh biznesin ne menyre qe te kesh akses te blesh domain .al?

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga Ajaxboost, 14 Qershor 2020.

 1. Ajaxboost

  Ajaxboost Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Duke qene se eshte shume demotivuese per nje start up te paguaje taksa ne fillimet e tij pa gjeneruar akoma te ardhura, i leverdis mos te rregjistrohet si biznes. Nga ana tjeter emri me domainin .com qe kerkoj eshte i zene keshtu qe menyra me e mire eshte .al .A eshte e nevojshme ta rregjistrosh biznesin ne menyre qe te kesh akses te blesh domain .al?
   
 2. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  8
  Sigurisht qe nuk eshte e nevojshe ta regjistrosh si biznes vetem nese ti deshiron ta perdoresh faqen tende per shit blerje ose diqka te till
   
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Jo nuk duhesh me pas biznes per me regjistru domain .al
   
 4. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  I vetmi rast qe duhet te jesh biznes per te regjistruar, eshte kur kerkon domain .com.al, .org.al. Nese thjesht kerkon .al atehere jo, nuk ke nevoje te regjistrohesh.
   
  bthaci pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...