1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A e demton subdomaini rankimin ?

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga larilari, 13 Gusht 2020.

1. larilari

larilari Anëtar Fillestar

Postimet:
    60
    Pëlqimet:
    5
    Pikë nga trofetë:
    8
    Pershendetje pak po bona monoton ne kete sfere po mendoj se duhet hapur disa tema dhe te kemi dijeni me te mire rreth Seo. Pyeta per sherbime per Seo/trafik po askush nuk u paraqit. Tash po ju pys a demton subdomaini rankimin. Psh e kam pas dy domaina ne godaddy edhe i kum bo addon nameserverin ne hostgator aty ku e kam hosting-un, po nuk e kom dit qe mundet me bo pa addon vetem nameserverin me shkrujt, psh subdomain.example.com, kjo a e demton rankimin? edit: (ku edhe subdomaini eshte domain ne vete)

2. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,813
    Pëlqimet:
    1,001
    Pikë nga trofetë:
    343
    Po e demton. Madje jo vetem subdomain por edhe nese ke shared host dhe ne ate paket dikush tjeter e perdore domain ne kundershtim me rregullat e google, bing etj ndikon negativisht ne rankim.

larilari pëlqen postimin.
  3. larilari

Postimet:
    60
    Pëlqimet:
    5
    Pikë nga trofetë:
    8
    ne te ardhmen a muj me apliku per adsense?

4. Poshnjari

Postimet:
    2,813
    Pëlqimet:
    1,001
    Pikë nga trofetë:
    343
    Adsense eshte gje tjeter dhe nuk lidhje me seo. Ketu po flasim per seo (ranikimin).
    P.S. Po mund te aplikosh.

5. DardanDaci

DardanDaci Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,129
    Pëlqimet:
    813
    Pikë nga trofetë:
    193
    Ska te boj asgje rankimi me ate qfar po thua ti , nese domaini eshte i hostuar ne nje shared ip ajo qe e the ti nuk ndikon asgje ne IP , ka qene nje kohe kur ka qene + per rankim te kesh ip te dedikuar por sot nuk ka efekt pra nuk ndikon rankimi tek shared hosti apo host i dedikuar. Gjithqka nvaret prej Backlinks dhe permbajtjes se faqes.

perrex pëlqen postimin.
  6. Poshnjari

Postimet:
    2,813
    Pëlqimet:
    1,001
    Pikë nga trofetë:
    343
    Une kështu kam lexuar. Tashme te verteten vetem inxhinieret e google e dine.

7. larilari

Postimet:
    60
    Pëlqimet:
    5
    Pikë nga trofetë:
    8
  8. Poshnjari

Postimet:
    2,813
    Pëlqimet:
    1,001
    Pikë nga trofetë:
    343
    Për atë tu pergjigja edhe une. Madje shtova edhe nje hollesi tjeter.

Shpërndaje faqen

Loading...