1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A dini ndonje dyqan per kompjutera ose laptopa gaming?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga indrit710, 22 Prill 2019.

 1. indrit710

  indrit710 Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  Pershendetje,
  Jam i interesuar te blej nje gaming laptop ose gaming pc por cmimet ne shqiperi jan shum te larta ose me te larta sec duhen. Kam me jave qe po kerkoj dhe kam pare te atom computer, neptune, globe, shrpesa, german computers dhe disa dyqane te tjera por te njejtat modele i gjen 300$-400$ me pak ne internet ose jasht shqiperise. Kompjuterin ose laptopin e dua per gaming por dhe per punime grafike. Buxheti im eshte rreth 800-1000 euro per gjenerata te reja por dhe per gjenerata me te vjetra nese jan me lire. Pyetja ime eshte a di ndonjeri ndonje dyqan te hajrit ne shqiperi dhe ndonje sugjerim per model laptopi?
  ps. nese keni ndonje sugjerim per blerje nga interneti me thoni.
  Faleminderit.
   
 2. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  38
  indrit710 pëlqen postimin.
 3. D0mat3

  D0mat3 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Këtu në Shqipëri te të gjitha dyqanet cmimet janë po njësoj. Për blerje nga interneti nuk ia vlen, është ajo taksa që 22.4%. Ndoshta siç tha @shteti nqs e ndërton vetë kompjuterin, mbase është më mirë.

  Do ishte mirë të kishe ndonjë të njohur në X shtet që do vinte në Shqipëri, atje ku çmimet janë më lirë dhe ta blinte e ta sillte ktu kur të t'vinte.
   
  indrit710 pëlqen postimin.
 4. indrit710

  indrit710 Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  Ne fakt doja te thoja per gjirafa50 se e kam pare por nuk e di sa e besueshme eshte. Por meqe ma sugjerove do i hedh nje shikim. Keni ndonje sugjerim per ndonje model laptopi?
   
 5. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kam bere vet blerje tek kjo faqe dhe jam shum i kenaqur me sherbimin e tyre.
   
 6. meteori

  meteori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  706
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  38
  Point computers ne fb ose instagram
   

Shpërndaje faqen

Loading...