1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A behet aktshitje makinash ne shqiperi pa pranine e pronarit?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga clusterphys, 5 Korrik 2020.

 1. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  878
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  93
  Psh, dua te blej nje makine, por pronari sesht ne shqiperi eshte jasht, dhe ska len as prokure asgje. Ai jeton diku jashte pa letra, dmth ilegalisht, a ka naj shanc me u bo aktshitja e makines? Ju faleminderit
   
 2. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  252
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jo. Ska asnje menyre nqs pronari nuk ka lene nje prokur te posacme te nje person tjeter.
   
  ageniu5 pëlqen postimin.
 3. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  878
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po a mundet ai me sjell nga jashta prokuren? Dmth ai eshte pa letra jasht shteti. A ka shanc me sjell naj prokure?
   
  ageniu5 pëlqen postimin.
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Te kontaktoi njehere me ambasaden ose konsullen ne ate vend.
   
 5. Grenzoo

  Grenzoo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pa letra nuk e Sjell dot prokuren pasi noteri do te dhenat ku jeton dhe duhet me lule apostile nga ambasada qe te kete vlere3te plote
   
 6. Grenzoo

  Grenzoo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ose zgjedhja eshte ta vendos ne emer te nje personi te afer dhe kur ti behet mbare me ardh ne shqiperi ta hedh ne emrin e tij
   
 7. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  878
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  93
  Ska fare se ndodhet ne itali pa letra ne te zez
   
 8. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mjafto mos jet makine me vlere se bohet problem, per tjerat me pak takt i thu per i kafe edhe kryhet.
   
 9. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  878
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  93
  4k eu. Sta ben kush bre
   
 10. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ne qoftese po perpiqesh ta besh ne tirane lodhesh kot se nuk gjen person. Dil ne durres te gjykata qe po tallin trapin me prona nga 50mij euro jo me per nje makine 4k lol
   
 11. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  878
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  93
  Hahahaah fiks. Po ku me gjet per kaq pak para nuk rrezikon as noteri. Ai ndodhet ne lezhe
   

Shpërndaje faqen

Loading...