1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

6 shenja që mund të jetë koha për të ndryshuar domenin tuaj

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga Hostinkos, 20 Korrik 2021 në ora 21:37.

 1. Hostinkos

  Hostinkos Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ndryshimi i emrave të domenit nuk është i lehtë dhe nuk është një vendim që duhet të merret lehtë. Por ka raste kur ka kuptim të kalosh telashet për të ndryshuar adresën e webfaqes tënde dhe për të ripublikuar kartat e biznesit.

  Në këtë artikull janë treguar shtatë arsye që ju mund të dëshironi të bëni ndryshimin.

  1. Njerëzit nuk mund ta shkruajnë domenin tuaj
  Drejtshkrimi qesharak dhe zanoret që mungonin dukeshin si një ide e mirë në atë kohë. Por tani jeni duke u lodhur duke e shkruar emrin e domain-it tuaj shkronjë pas shkronje një milion herë kur flisni në telefon. Është gjithashtu e vështirë për njerëzit të mbahet mend.

  2. Njerëzit nuk mund të shqiptojnë emrin e domenit
  Merrni parasysh SumoMe.com, emrin e një shërbimi të marketingut online. Njerëzit mund ta shkruanin emrin kur e dëgjonin me zë të lartë. Por kur njerëzit e lexonin, ata dolën me disa shqiptime vërtet qesharake. Kjo është një nga arsyet që themeluesi i Sumo, Noah Kagan vendosi të shpenzojë 1.5 milion dollarë për të blerë Sumo.com.

  3. Emaili juaj po përfundon në një kompani tjetër
  A ju tregojnë klientët tuaj se ata kanë dërguar një email por ju nuk e keni marrë atë? Është e mundur që ka një çështje teknike por mund të jetë edhe sepse ata e kanë dërguar atë në një emër domain tjetër gabimisht. Pjesa në të djathtë të simbolit @ është emri juaj i domain-it. Nëse është e vështirë të shkruhet (shih # 1), njerëzit mund të dërgojnë mesazhe të rëndësishme për ju në një kompani tjetër. Ndërsa gabimi është i tyre, problemi është i juaji.

  4. Ju jeni zgjeruar përtej misionit tuaj origjinal
  Imagjinoni nëse Amazon.com të kishte shkuar me një emër domeni me fjalët libra në të. Kjo do të kishte bërë që kur gjithçka që shiti ishte libra.

  5. Një kompani tjetër po ngatërrohet me tuajën
  Të ngatërrohesh me një kompani tjetër në internet mund të jetë një dhimbje koke e madhe. Thjesht pyesni UberOps. Edhe nëse keni ekzistuar para asaj kompanie tjetër, mund të ketë kuptim të ndryshoni domenin tuaj sesa të bezdiseni.

  6. Domeni juaj është shumë i gjatë
  A është domaini juaj 25 karaktere i gjatë? Nëse është kështu, vë bast që je lodhur duke e shtypur në formularë online kur blen gjëra online ose regjistrohesh për shërbime. Ju mund të vini bast se edhe klientët tuaj janë lodhur duke e shtypur.

  A keni një emër domeni problematik ose thjesht dëshironi një ndryshim të ritmit? Ju mund të kërkoni për domenin tuaj të radhës në Hostinkos.
   
  Story AK dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...