1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

2293 Fonts // itshqip.com // arbII*

Tema tek 'Resurse për Dizajn' e hapur nga arbII*, 20 Korrik 2014.

 1. arbII*

  arbII* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Para disa viteve kur kam qene aktiv ne dizajn, jam munduar te permbledhi fontet nga me te ndryshmet dhe rezultati kishte qene : 2293 FONTA per ata qe perdorin Photoshop apo programe tjera rreth dizajnit etj etj.

  RAR-i ka 95.17 MB, ndersa passwordi eshte: arbii.itshqip.com
  Ky RAR ka gjithseje 7 FOLDERE dhe ato foldere permbajne:
  Folderi 01 -> 45 Fonts
  Folderi 02 -> 173 Fonts
  Folderi 03 -> 60 Fonts
  Folderi
  04 -> 12 Fonts
  Folderi
  05 -> 1959 Fonts
  Folderi
  06 -> 21 Fonts
  Folderi
  07 -> 23 Fonts

  -------------------------------
  Fonts = 2293

  Pas shume kritikave, vendosa ta postoj linkun per downloadim ne MEDIAFIRE dhe SENDSPACE.

  Mediafire: http://www.mediafire.com/download/5hvacghv83e1c8g/arbii+Fonts+ITshqip.rar

  Sendspace: https://www.sendspace.com/file/72gamf
   
  Last edited: 20 Korrik 2014
  [email protected], albion65, gfxD dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me pelqej posti, ndersa per fonte nuk eshte nevoja ti dergosh se nuk e perdori Photoshopin.
  Edhe pse mire kishte qen me postu linkun per shkarkim ketu e jo me bo kete post sa per Pelqime

  Faleminderit
   
  arbII* pëlqen postimin.
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243
  o_O:eek:

  kush do like ne forum te me dergoje 5 cent ne paypal

  badjava fare

  [​IMG]

  ps. a mund te postosh disa foto me demo text te fonteve qe permban pakua?
   
  Last edited: 20 Korrik 2014
 4. arbII*

  arbII* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Aaa qe m'bane telashe :p qe ;)


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
 5. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  hahah Arbër po dihet mo qe ki nejt neper foruma :p :p qishtu nshumicen bohen postet
   
  albion65 pëlqen postimin.
 6. arbII*

  arbII* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  *Modifikim: Pas shume kritikave, vendosa ta postoj linkun per downloadim ne MEDIAFIRE dhe SENDSPACE. Mire mbetshi :)
   
  albion65, ﴾.﴿ dhe gfxD pëlqejnë postimin.
 7. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  nuk osht Hackforums.net ktu :p ,hahahaha :p , kto fonte jan copy ;) , pra ti thjesht i ke shkarkuar edhe i ke uploaduar ne mediafire ;)

  Staffi merrni masa ;)
   
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243

  ku eshte e keqja ketu???


  kudo keshtu behet
   
 9. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Fontet nuk jan ndonje gje ilegale, keshtu qe nuk ka qka me marr masa ketu, sidoqofte faleminderit.
   
  arbII* pëlqen postimin.
 10. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243
  blero

  ka fonte free por dhe paid
   
 11. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po i nderuar, por nuk besoj se ka hesap 2000 fonte me i kerku ne Google (ato qe jon me pages) dhe me i mbledh ne nje vend e me i shpernda falas
   
  arbII* dhe feridshaqiri pëlqejnë postimin.
 12. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,276
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  178
  Apo edhe ne si staf me i kontrollu 2000+ fonte se cila eshte free dhe cila paid, keshtu qe kurgjo nuk ka te keqe ketu @albion65

  ps: qe munesh me i nda se cili font eshte free dhe cili me pages ( paid ) ateher tregona @albion65 ;)
   
  arbII* dhe Blerim R. pëlqejnë postimin.
 13. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  qysh ankohet shqiptari po edhe me kan paid veq edhe ma mir ski nevoj mi ble :p
   
  arbII* pëlqen postimin.
 14. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Albion nese te pelqen merri, nese jo atehere mos e pengo tjetrin.
  Ktu ska logj more po te vodhen materialen e blogut ske ca ben ti thua te marin masa ne forum.Je shume gabim.Arbi thjesht ka ndare me ne dicka, pse po mendon ti qe duhet ti krijonte vet ai qe ti shperndante ?
  Arbi faleminderit.Respekte bro :)
   
  arbII* pëlqen postimin.
 15. arbII*

  arbII* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Me i kriju une keto fonte qe i kom uploadu isha hy n'liber t'Genisit , por n'fakt une nuk e kom ceke qe i kom kriju kjo eshte e logjikshme qe une si njeri i thjeshte kete gje nuk kam gjasa ta beje +2000 FONTS, kshtu qe e kom ceke edhe me larte kan qene disa vite me heret qe i kam grumbulluar keto fonte ne foldera. Te pershendes :)
   
 16. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  o njerz :p , nuk thash qe jon free apo paid , po thash qe ky nuk i ka bo vet , thjesht i ka marrur me ndonje forum tjeter dhe i ka postuar ketu ;)
   
 17. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,276
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  178
  Po edhe sipas teje qka me nderrmar stafi ketu, pasi ky nuk e ka cek qe fontet jon punim i tij, thjesht ka bere shperndarjen e tyre.
   
  Last edited: 22 Korrik 2014

Shpërndaje faqen

Loading...