1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje 100K Email lista [Shqiptare]

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ose.al, 10 Janar 2019.

?

Si mendoni sa mund te vlejnë +100K emaile nese shiten?

 1. 100€ (0.001€ per adrese)

  50.0%
 2. 200€

  0 vote(s)
  0.0%
 3. 400€

  0 vote(s)
  0.0%
 4. 600€

  0 vote(s)
  0.0%
 5. 800€

  50.0%
 6. 1000€ (0.01€ per adrese)

  0 vote(s)
  0.0%
 1. ose.al

  ose.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  23
  Pershendetje,

  kam nje liste me +100K email [2 javë punë :astonished:] (privat + biznese) dhe dua ti perdor per ti njohur me websitin (persa i perket privateve) dhe per te kerkuar investimente (persa i perket bizneseve). Meqe domini eshte ne gjuhen shqipe dhe Google Ads nuk ecen eshte me mire me raklama fikse ma merr mendja sesa me ADS te tjere.

  Si mendoni? Cfare strategjie duhet te ndjek?
   
 2. GameOver

  GameOver Anëtar Aktiv

  Postimet:
  484
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  53
  Osht shum problem me u mer me email marketing ne kosove ose shqipni, per arsye se 80% e njerzve qe e perdorin email as qe i kontrollojn email veq kur e kan ndonje email per pun ose per shkolle ose nuk e hapin mesazhin hiq se thojn po na i vjedh passwordin , ose ka prej atyre qe e kan hap email vetem sa per mu regjistru ne facebook ose ndonje web tjeter edhe ma email se perdorin kurr.

  Me 1 fjal email marketing ne shqiptari osht deshtim nese meresh me ta. Menyra ma e mir osht per me reklamu webin permes facebook ose instagram.
   
  ose.al, Mr.Gh0$T dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
 3. The.Dictator.VR

  The.Dictator.VR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  43
  150£ ti blej un por nese garanton qe jon AL se per valid i kontrolloj vet
   
  ose.al pëlqen postimin.
 4. Limmy89

  Limmy89 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  28
  un edi nje faqe qe shet 85 milion email dmth amerikes ma shum jan me nje cmim 365 dollar
   
  ose.al pëlqen postimin.
 5. ose.al

  ose.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  23
  Ke te drejte deri ne nje pike... Te gjithe emailet gjithsesi jane te lidhura me nje biznes, keshtu qe mendoj, se kush ka nje biznes te reklamuar dhe vendos emailin e shikon shpesh ate. Fakti qe kan frike vjen nga mosnjohuria dhe per kete po shkruaj nje artikull tek blog-u im. Shume Faleminderit per pergjigjen!
   
 6. ose.al

  ose.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  23
  Po përsa i përket SMS Marketing o_O? Në Shqipëri përdoret? Ndryshe nga Emailet, statistikat tregojne, se SMS marketing ka një lexim prej 95% ndersa emailet janë rreth tek 20/25%...

  Sa mund të vlejnë 80K numra celularesh te ndarë normalish ne baze te aktivitetit dhe fushes, per te kryer SMS Marketing te perqendruar? Ndonje i interesuar?
   

Shpërndaje faqen

Loading...