1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

1 menyre se si te marrim shume vizitor unike ne website tone !

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga Adm . Albania, 6 Dhjetor 2013.

 1. Adm . Albania

  Adm . Albania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  33
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,250
  Pëlqimet:
  1,249
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me then te drejten une kerkoja diqka ku eshte ndonje tutorial se si te marrim vizitor nga Google ose nga maqinat kerkuese, sepse per keso website di edhe tjere qe jan mjafte te medhenj, mos te them me te medhenj se keta.
  Te pershendes.
   
 3. Adm . Albania

  Adm . Albania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pershendetje Blerim R.
  Me behet qefi qe di.
  Backlinks jane si vitamina per website.
  Postimet qe bejm ne ne keto forume jane backlinks. Edhe po te kontrollosh jane rreth 1000 njerez online !
   
  Blerim R. pëlqen postimin.
 4. truelilo

  truelilo Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Me ndihmoni dot a duhet per te investuar per te filluar me SEO pra pervec hosting+domain a nevojitet dicka tjeter per te paguar per SEO dhe backlinks
   
 5. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,089
  Pëlqimet:
  255
  Pikë nga trofetë:
  113
  Jo, nuk ke nevoje te investosh asnje cent. Ajo qe te duhet jane backlinks te cilet merren kur linku i website tend eshte ne nje website tjeter.

  Persa i perket digitalpoint, backlinks jane nofollow keshtu qe s'kane shume vlere, ndersa tek kjo webfaqja tjeter jane dofollow keshtu qe kane nje fare vlere, mirepo nuk te mjaftojne vetem 2 forume qe te marresh backlinks dhe rank te mire ne Google, ndersa ti po flet vetem per te marre trafik, e kur flasim vetem per te marre trafik kemi Reddit qe eshte sa per gjithe forumet bashke.

  S'duhet te fokusohemi vetem tek trafiku momental, por duhet te fokusohemi qe te ndertojme backlinks dhe te fitojme trafik organik konstant prej tyre.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 6. truelilo

  truelilo Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  @Gevio por si te kuptoj se cilet website jan dofollow pasi qe ndegjova se nofollow nuk duhen te jen. Ju faleminderit
   
 7. Igli

  Igli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk eshte e vertete qe no-follow nuk duhen, duhen disa per varietet pasi nqs ke vetem do-follow mund te penalizohesh nga google. Por me te rendesishmet jane do-follow pasi ato ndihmojne webin tend ne ranking. Menyra per te dalluar nqs 1 link eshte do-follow eshte me inspect element.

  Kur linku eshte no-follow:
  <a href="example.com" rel=”nofollow”>Link</a>

  Kur linku eshte do-follow:
  <a href="example.com" >Link</a>

  Shumica e faqeve te medha dhe mesatare i kane linqet no-follow.
   
 8. truelilo

  truelilo Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Poo edhe un i pash shumica nofollow por eshte shume veshtire me gjet dofollow tani nuk e di pse dhe kjo e ndihmon webin te dale ne google te hyp ne rank?
   
 9. Igli

  Igli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  No-follow nuk ndihmojne ne rank thjesht eshte mire te kesh disa. Mund te maresh disa vizitor me shume dhe ka me shum trust faqja. Nqs ke vetem do-follow dyshon google se po ben SEO blackhat.
   
 10. truelilo

  truelilo Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Por nuk po e kuptoj pse e gjith kjo gje me te sjell trafik nga vjen ai trafik shum per tu habitur :O
   
 11. Igli

  Igli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kur ke link no-follow vjen traffic nga njerzit qe e klikojn linkun.
  Kur ke link-dofollow behesh boost tek search engine tek google del ranking me i lart. Kur kerkojn njerezit informacione faqja jote del me siper se te tjerat. Faqet qe kane me shum backlinks dhe backlinks me cilesor jane ato qe dalin te parat ne google search.
   
 12. truelilo

  truelilo Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ahaa ahaa te kuptova tani por a mund te me ndihmosh ku te gjej me dofollow se shum veshtir haha :D
   
 13. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje Igli dukesh qe je i mire informuar, nje pyetje, si mund te bashkepunojme per pak SEO per faqet e mia?
  Faqet Jane ne gjendje te mire dhe marrin trafik organik, problemi eshte qe kane nevoje per disa backlinks specifike, ndonje orientim apo pune manuale, me pagese sigurisht?
   

Shpërndaje faqen

Loading...