1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Çka janë sulmet DDoS?

Tema tek 'Mësime' e hapur nga Arsim N., 8 Shkurt 2015.

 1. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  347
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  43
  DDos(Distributed Denial of Service) eshte nje lloj sulmi Dos ku sistemet e shumta te kompromentuara(hakuara) te cilat shpesh infektohen me nje trojan perdoren per ta atakuar nje sistem te vetem duke shkaktuar sulmin Denial of sevice.
  Diferenca mes DOS dhe sulmeve DDos

  DoS është i ndryshëm nga një sulm DDoS. Sulmi DoS zakonisht përdor një kompjuter dhe një lidhje interneti për të sulmuar një sistem ose burim të synuar. Sulmi DDoS përdor kompjuterë të shumtë dhe lidhje interneti për të sulmuar burimin e shënjestruar.

  Qudi se askush nuk e paska permiresuar vetem rrafshit te gjithe ne kete tem:D
   
  Last edited: 12 Maj 2018
 2. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  951
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  48
  Ku qenka keq sipas teje ?
  ps ktu e more informata qka o ddos ? "https://www.webopedia.com/TERM/D/DDoS_attack.html"
   
 3. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  347
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  43
  Last edited by a moderator: 12 Maj 2018

Shpërndaje faqen

Loading...