1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.
VaLoN
Aktiviteti i fundit:
7 Gusht 2023
Anëtarësuar:
10 Janar 2010
Postimet:
841
Pëlqimet:
349
Pikë nga trofetë:
208
Gjinia:
Mashkull
Ueb Faqeja:
Vendndodhja:
Mitrovicë, Prishtinë
Profesioni:
Network engineer, Social Media Strategist

Shpërndaje faqen

VaLoN

Co-Founder, Mashkull, nga Mitrovicë, Prishtinë

Staff Member Administrator
VaLoN për herë të fundit ishte:
7 Gusht 2023
  1. notime4u
   notime4u
   Ej more pergjigju ne dm, po du me mshel akountin
  2. Koraab
   Koraab
   flm qe e ke permen shpesh reddcoin , investova dhe sot jam +200% $$ naj coin tjeter a ki qe ta mer menja qe hip
   1. VaLoN
    VaLoN
    Koraab, personalisht kam investu vetem ne BitCoin, LiteCoin, Ripple, Verge, ReddCoin, Stellar edhe ne PotCoin. Keto jane te vetmet valuta qe e kam pa te arsyeshme. Nese ka dicka te re mundesh me i percjell temat ne forum kur te postoje :D
    21 Dhjetor 2017
    Koraab pëlqen postimin.
  3. Dashmir Sacipi
   Dashmir Sacipi
   o vlla a mundesh te me ndihmosh dicka
  4. ZPGJ
   ZPGJ
   dost qe ki mundsi m'shrkuj n'INBOX ko me te pyt diqka
  5. Klovi
   Klovi
   Pershendetje Valon.Doja te pyesja ne lidhje me empowr eshte kompani serioze apo eshte scam
  6. Koraab
   Koraab
   o artist :P
  7. Fitore dugolli
   Fitore dugolli
   Nese ka mundesi me m'tregu si funksionon kjo se asgje nuk e kuptoj tani sa u regjistrova flm per mirkuptim
  8. its6enti
   its6enti
   prsh valon, si mund ti vendosi reklamat e ads ne web me wordpres ??
  9. Redon-Elb
   Redon-Elb
   Pershendetje VaLoN, Te lutem mund tju pyes perse perdorni avatar qe ka mkrijuar une? Ju lutem mos e perdrni me ate per arsye qe nenkuptohen. Ju falenderoj
   1. Lajme
    Lajme
    Si o puna? Na e hiq kuriozitetin :D
    21 Shkurt 2016
    Onfire pëlqen postimin.
  10. dr_iton
   dr_iton
   Kam nje pyetje?
   Qka ka ndodhe me disa prej postimeve, janë shlye gjate sulmit të hanen apo si qendron puna. Po e boj kete pyetje sepse po e shoh qe numri i postimeve te mia ka ra ner 1000, nuk eshte me rendesi numri i postimeve te mia, vetem due me e dit se a eshte demtue naj send forumi.
   Pershendetje.
   1. VaLoN
    VaLoN
    driton kane qene postime te vjetra qe i kemi pas te zona e stafit kohe me pare. Edhe eshte dashte me pastru disa sektor per mu letu pak databasa edhe i kemi fshi qato postime tonat qe i kem pas tek Depo.
    15 Janar 2015
  11. WhiteLine
   WhiteLine
   Shume mire pot rrin ngjyra e kuqe :P
 • Loading...
 • Loading...
 • Loading...
 • Rreth

  Gjinia:
  Mashkull
  Ueb Faqeja:
  http://www.itshqip.com
  Vendndodhja:
  Mitrovicë, Prishtinë
  Profesioni:
  Network engineer, Social Media Strategist
  CPU:

  Intel Core i7 6700K
  Pllaka Amë:

  Z270X-Gaming K5
  HDD:

  Kingston Digital 480GB SSDNow
  RAM:

  Corsair 32 Gb DDR4-2400
  Kartela Grafike:

  NVIDIA GeForce GTX 1070
  Sistemi Operativ:

  Windows 10, Kali Linux
  Monitori:

  (2x) HP Compaq LA2205
  Itshqip.com, është komuniteti më i madh shqiptarë për teknologji informative (IT), i cili me konceptin, punën, dizajnin dhe shërbimet që ofron është unik në ueb hapësirën shqiptare, duke i pranuar dhe përdorur zgjedhjet më të reja digjitale për të promovuar përmbajtje dhe infrastrukturë sa më të mirë të IT‐së.

  Kërkesat për risi në fushën e teknologjisë informative janë në rritje e sipër. Këto kërkesa janë të shumëllojshme duke filluar nga personeli, qytetari, studenti, koha dhe paratë.

  Sot, bizneset përmes teknologjisë të shkathët, me kosto efektive, inovative, të besueshme dhe të sigurt ofrojnë programe mbështetëse, shërbime shtetërore dhe informacione të larmishme zgjedhësve. Me qëllim te ofrimit të cilësisë Itshqip.com ofron informacionet më të reja rreth teknologjisë informative, shërbime konsulente dhe edukative për nxënës, student, biznese dhe çdo qytetar. Shërbimet kryhen përmes uebit (http://forum.itshqip.com) i cili njëherësh është komuniteti më i madh shqiptarë nga fusha e IT‐së me mbi 21 mijë anëtarë të regjistruar.

  Mijëra kompani të IT-se janë duke bërë biznes në botë, por njerëzit janë ende duke gjetur vështirësi për të përmbushur pritjet e tyre. Itshqip.com ka një ekip shumë të aftë të konsulentëve, ueb zhvilluesve, programuesve, inxhinierëve të rrjetave, ekspertëve të sigurisë, administratorëve të sistemeve dhe shumë profesionistë nga fusha tjera të IT-së të cilët me njohuritë dhe përvojën e tyre dinë si të dhënë rezultate dhe mund të sigurojnë diçka të ndryshme në këtë treg konkurrues drejt zhvillimit të IT-së.

  Ne trajtojmë secilin problem dhe secilën kërkesë në mënyrë individuale dhe të gjitha shërbimet kryhen në mënyrë vullnetare, pra pa pagesë. Ne ofrojmë shërbimet tona përmes ueb faqes (forum.itshqip.com) dhe kanalit në rrjetin social Youtube (youtube.com/cbtitshqip).

  Profesionistët tanë besojnë se nxënësit dhe studentët shqiptar janë faktor kyç për suksesin dhe avancimin e fushës së IT-së në vendet tona, prandaj dhe i është kushtuar atyre rendësi e veçantë.

  Anëtarët e ekipit tonë nuk janë vetëm profesionistë të IT-së por kanë aftësi të mirë të komunikimit dhe ligjërimit, të cilat aftësi i ndajnë me nxënësit dhe studentët shqiptarë në ueb faqe (forum.itshqip.com) si dhe në kanalin në Youtube (youtube.com/cbtitshqip) përmes ligjëratave të shumta me video dhe me zë.

  Përmes ueb faqes apo forumit ofrohen shërbime të ndryshme, siç janë:

  Helpdesk (Pyetje/Përgjigje) - Në kuadër të forumit ofrohet kategori e veçantë dedikuar nxënësve, studentëve, bizneseve dhe çdo qytetari, ku ata mund të kërkojnë ndihmë për probleme nga çdo sferë e teknologjisë informative. Deri më tani nxënësit, studentët,
  bizneset apo qytetarët kanë kërkuar ndihmë tek kjo kategori mbi 20 mijë herë. Me mbi 116 mijë postime kjo është kategoria më e përdorur dhe shërbimi kryesor që ofrohet nga ne. (forum.itshqip.com/forums/pyetje-dhe-përgjigje.87/)

  Edukimi - Edhe kjo kategori ofrohet në kuadër të forumit dhe i dedikohet nxënësve dhe studentëve shqiptarë. Aktualisht tek kjo kategori kemi mbi 1200 mësime të shkruara dhe mbi 230 mësime me video. Pjesë e kësaj kategorie janë edhe diskutimet dhe këshillat që stafi i itshqip jep për nxënësit dhe studentët shqiptarë se cila drejtime apo institucione arsimore duhet të ndjekin në bazë të kërkesave dhe ideve që kanë ata.
  (forum.itshqip.com/#edukim.65)

  Portali (www.itshqip.com) - është portal shqiptarë për teknologji informative, i cili me konceptin, punën dhe përmbajtjen dukshëm dallohet nga portalet tjera në ueb hapësirën shqiptare, duke ofruar lajmet më të fundit dhe më interesante nga fusha e teknologjisë informative. Portali itshqip.com është burimi kryesor i portaleve dhe mediave vendore për lajmet nga fusha e teknologjisë informative.

  Përveç shërbimeve të cekura më lartë, nxënësit dhe studentët shqiptarë mund të pasurojnë njohuritë e tyre përmes kanaleve tona në rrjetat sociale siç është ai në Youtube (youtube.com/cbtitshqip) ku ofrohen mësime apo trajnime unike. Këto trajnime ofrohen duke përdorur metodat më aktuale të cilat i përdorin edhe institucionet arsimore më të njohura në botë. Këto trajnime janë unike, janë të gjitha në gjuhën shqipe dhe janë të shoqëruara edhe me zë. Disa nga këto trajnime janë;

  Trajnimi për rrjetat kompjuterike - Nxënësit dhe studentët shqiptarë kanë mundësi të ndjekin mbi 3 orë e gjysmë ligjërata nga fusha e rrjetave kompjuterike. Trajnimi është në gjuhën shqipe dhe është i shoqëruar edhe me zë, ndërsa ligjërohen gjërat kryesore për rrjetat kompjuterike, të cilat ju dedikohen kryesisht atyre që janë të interesuar të certifikohen me certifikata të ndryshme, siç janë ato nga CISCO (youtube.com/playlist?list=PLOJfo3RXNOT9pZCRQfVmT11ylKQET6Zs0)

  Trajnimi për Windows 10 - Sistemi operativ Windows 10 është sistemi operativ i fundit nga Microsoft dhe stafi i itshqip ka përgatitur menjëherë këtë trajnim në gjuhën shqipe të shoqëruar edhe me zë, ku ligjërohet gjithçka që ka ndryshuar nga sistemet operative të kaluara të Microsoft-it. Trajnimi zgjatë afër 2 orë e gjysmë. (youtube.com/playlist?list=PLOJfo3RXNOT_co5hcVFZRCs7gB3foOOSA)

  PowerShell - Kur kemi parasysh se powershell ka marr një hovë te madh ne integrimin punëve ditore tek shumë administrator te cilëve ju është lehtësuar puna dhe automatizimi i shumë detyrave, e bëjnë këtë trajnim unik dhe të nevojshëm për çdo administrator shqiptarë. Trajnimi është në gjuhën shqipe i shoqëruar edhe me zë dhe zgjatë mbi 4 orë e gjysmë (youtube.com/playlist?list=PLOJfo3RXNOT85fjLGQ_1bWg_GH5arujIo)

  Informacion shtesë

  Temat dhe postimet:
  Facebook:

  itshqip
  Twitter:

  itshqip

  Firma