1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.
dr_iton
Aktiviteti i fundit:
9 Dhjetor 2022
Anëtarësuar:
15 Mars 2010
Postimet:
1,367
Pëlqimet:
396
Pikë nga trofetë:
228
Gjinia:
Mashkull
Ueb Faqeja:
Vendndodhja:
Podujevë
Profesioni:
[url=http://www.ecdl-kosova.org/web/]ECDL Certifie

Shpërndaje faqen

dr_iton

MSc. Inxhinier i Softuerit, Mashkull, nga Podujevë

Staff Member IT Staff

(AL)Maratona fillon me hapin e parë. (EN) A marathon begins with a first step. (DE) Die marathone beginnt mit ersten shritt. 6 Dhjetor 2015

dr_iton për herë të fundit ishte:
9 Dhjetor 2022
  1. Klajdi_55
   Klajdi_55
   Pershendetje .Jam ne dileme te madhe se cfare duhet te zgjedh midis Computer Science e cila merret me programim dhe Information Tech qe merret me pjesen e hardware dhe networking .Kam provuar te merrem me te dyja dhe me kane pelqyer te dyja . .Kam aftesi kreative ne projekte dhe poashtu e kam anene e logjikes dhe me pelqen te merrem me pjesen praktike .
  2. tinushe95
   tinushe95
   Kame shume nevoje ne zgjidhjen e kesaj detyre

   Deklaroni dhe inicializoni:
   - nje variabel te tipit INTEGER me vleren -1
   -nje variabel BOOLEAN me vleren false
   -ne array te tipit CHAR me 4 elemente
   -nje variabel STRING me emrin tuaj
   -variabel DOUBLE qe paraqet vitet dhe muajt tuaj
   1. Artiol
    Artiol
    Me Artanin a ? Hahaha
    Shume te lehta bre jon
    Ki me deklaru ni int te thjeshte, ni fjali, ni double, veq te array ki me bo ni 'bashkesi' a qysh me i thane, edhe veq ja jep qfardo elementi
    17 Shkurt 2016
   2. dr_iton
    dr_iton
    Array në shqip i bie vektor.
    18 Shkurt 2016
  3. dr_iton
   dr_iton
   (AL)Maratona fillon me hapin e parë. (EN) A marathon begins with a first step. (DE) Die marathone beginnt mit ersten shritt.
  4. dr_iton
   dr_iton
   (AL)Maratona fillon me hapin e parë. (EN) A marathon begins with a first step. (DE) Die marathone beginnt mit erstem shritt.
  5. dr_iton
   dr_iton
   Komuniko me ata te riinvestit dhe te tregojne se qka duhet me veprue.
  6. CASPARONE
   CASPARONE
   mfal, n'disa postime e pash qe je ne riinvest.A mundesh mem tregu une jom vit 2 ekonomik e ntetor dal vit 3t po po kom deshir me u regjistru edhe n'riinvest po njo i aferm um tha qe nuk munesh se duhet mi pas diplomen e shkolles mesme edhe testit matures origjinal e une ato i kom nfakultet e nuk mi lshojn po kom deshmi qe e kom perfundu testin e matures.Flm
  7. dr_iton
   dr_iton
   Kam zgjidhje por jo per PHP. Me fal qe nuk mund t'ju ndihmoj.
  8. Koraab
   Koraab
   ke ndonje pergjigje qe ta dergova ne pm :(
 • Loading...
 • Loading...
 • Loading...
 • Rreth

  Gjinia:
  Mashkull
  Ueb Faqeja:
  http://driton.gashi.info
  Vendndodhja:
  Podujevë
  Profesioni:
  [url=http://www.ecdl-kosova.org/web/]ECDL Certifie
  CPU:

  Intel(R) CORE(TM) i7-9750H CPU @ 2.60 GHz (12CPUs)
  Pllaka Amë:

  DELL G3 3590
  HDD:

  1TB SSD
  RAM:

  16 GB
  Kartela Grafike:

  NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q Design
  Sistemi Operativ:

  Windows 10 Professional 64-bit
  Monitori:

  15.6"
  Programues në: HTML5, CSS3, JavaScript, C#, ASP.NET, Python, Adobe Creative Cloud
  Arkitekturë të aplikacioneve: Windows Applications, Client - Server, Web Based, Remote Method Invocations, Mobile Apps.
  Certifikatë:
  - ECDL Certified,
  - Psychometric and statistical analysis: Fundamentals of item response theory,
  - Test development and item writing,
  - IT expert for e-mature,
  - Architecture, System Design and Patterns

  Firma

  (AL) Leximi rrezikon marrëzinë. (EN) Reading jeopardizes stupidity. (DE) Lesen gefährdet die Dummheit.
  ECDL Certified
  Test development and item writing
  Psychometric and Statistical analysis