1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Sistemet Operative

Këtu mund të bëni diskutime të problemeve të ndryshme, instalimeve, konfigurimeve ose të administrimit të sistemeve operative.

 1. Microsoft Windows

  Diskutime mbi probleme të ndryshme, duke filluar nga instalimi, konfigurimi apo administrimi i sistemeve operative Windows (XP/Vista/7/8/Windows Servers/etj.../).
  Temat:
  518
  Postimet:
  4,126
  Tema e fundit: Windows 11 ﴾.﴿, 26 Maj 2023
 2. GNU/Linux

  Diskutime mbi probleme të ndryshme, duke filluar nga instalimi, konfigurimi apo administrimi i sistemeve operative GNU/Linux (RedHat/Debian/Suse/Fedora/Ubuntu/Mandriva/Linux Servers/etj.../).
  Temat:
  176
  Postimet:
  824
  Tema e fundit: Problem me GPU(AMD) ne ubuntu Artiptv, 23 Prill 2021
 3. Tjera

  Diskutime mbi probleme të ndryshme, duke filluar nga instalimi, konfigurimi apo administrimi i sistemeve operative Windows (Mac OS/AIX/Solaris/beOS/Palm OS/Servers/etj.../).
  Temat:
  44
  Postimet:
  317
Sort by:
Titulli
Përgjigjet Shikimet
Postimi i fundit ↑
 1. Nozzge
  Përgjigjet:
  10
  Shikimet:
  909
 2. Nozzge
  Përgjigjet:
  4
  Shikimet:
  781
 3. @rbi0n
  Përgjigjet:
  10
  Shikimet:
  1,613
 4. Nozzge
  Përgjigjet:
  14
  Shikimet:
  2,599
 5. shqiprimh
  Përgjigjet:
  2
  Shikimet:
  847
 6. Nozzge
  Përgjigjet:
  24
  Shikimet:
  2,228
 7. FIFA2014
  Përgjigjet:
  4
  Shikimet:
  750
 8. limi75
  Përgjigjet:
  1
  Shikimet:
  706
 9. beni20
  Përgjigjet:
  2
  Shikimet:
  774
 10. Atlanti
  Përgjigjet:
  11
  Shikimet:
  1,636
 11. iEnd
  Përgjigjet:
  5
  Shikimet:
  3,213
 12. Tanni
  Përgjigjet:
  4
  Shikimet:
  1,451
 13. adnan73
  Përgjigjet:
  13
  Shikimet:
  1,404
 14. adnan73
  Përgjigjet:
  3
  Shikimet:
  926
 15. omerix
  Përgjigjet:
  4
  Shikimet:
  851
 16. nordyy
  Përgjigjet:
  9
  Shikimet:
  1,117
 17. ndritt
  Përgjigjet:
  1
  Shikimet:
  740
 18. ingjeksion
  Përgjigjet:
  1
  Shikimet:
  927
 19. Achromax
  Përgjigjet:
  1
  Shikimet:
  1,109
 20. Simpatiku
  Përgjigjet:
  3
  Shikimet:
  964

Opsionet e shfaqjes së temave

Loading...