1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.
 2. Mysafir, Tashmë edhe domeni IT.COM.AL është ITSHQIP.COM!

Informatika Shqiptare

  1. Lajme nga itShqip

   Lajmet e fundit nga vendi dhe bota nga fusha e tekonologjisë informative të sjellura për ju nga anëtarët dhe staffi i itShqip.
   Temat:
   1,862
   Postimet:
   4,818
   Tema e fundit: Kujdes kur bleni fanpage ose grupe!!! Genc1989, 11 Dhjetor 2017 në ora 02:10
  2. Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip

   Ne ju ftojmë që ti jepni kritikat, sygjerimet apo të njoftoni për problemet që i hasni tek ITshqip, për të kontribuar në ngritjen e kualitetit të ITshqip.
   Temat:
   481
   Postimet:
   3,475
   Tema e fundit: Kujdes kur blini Fanpage! DailyTeCh, 13 Dhjetor 2017 në ora 16:59
  3. Prezantimi

   Për antarët e sapo regjistruar në forum prezantimi bëhet këtu.
   Temat:
   1,755
   Postimet:
   7,709
   Tema e fundit: Pershendetje ITSHQIP nga Valbona-pr Valbonab, 17 Dhjetor 2017 në ora 00:45
  1. Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks

   Diskutimet, problemet dhe çdo gjë rreth Procesorëve, Pllakëzës amë (Motherboard), si dhe Memorieve mund ti postoni këtu.
   Temat:
   239
   Postimet:
   1,694
   Tema e fundit: ventilatori po me ben problem laptop berl01, 7 Dhjetor 2017
  2. Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë

   Diskutimet, problemet dhe çdo gjë rreth kartelave grafike, monitorëve, skenerëve apo printerëve mund ti postoni këtu.
   Temat:
   142
   Postimet:
   913
   Tema e fundit: Sa eshte e mire kjo grafike per Gaming? FuLii, 25 Nëntor 2017
  3. Sistemet Operative

   Këtu mund të bëni diskutime të problemeve të ndryshme, instalimeve, konfigurimeve ose të administrimit të sistemeve operative.
   Temat:
   791
   Postimet:
   5,434
   Tema e fundit: Fito pare mes applikacion! 0%inevstim Pleurat, 8 Dhjetor 2017
  4. Telefona të mençur dhe Tabletë PC

   Këtu postohet çdo gjë që ka të bëj me telefona të mençur (smartphones) dhe tabletë PC-ja (tablets), si instalimi, konfigurimi apo probleme tjera.
   Temat:
   1,220
   Postimet:
   6,694
   Tema e fundit: Si te gjej IMEI e telefonit te vjedhur? DarKr0x, 15 Dhjetor 2017 në ora 18:44
  5. Programim

   Vendi për problemet, projektet tuaja nga fusha e programimit, pse jo edhe vendi që me njohuritë tuaja të ndihmoni të tjerët.
   Temat:
   1,074
   Postimet:
   5,802
   Tema e fundit: Pse smundem me postu ? Pleurat, 14 Dhjetor 2017 në ora 22:32
  6. Drivera

   Këtu mund të kërkoni apo të kontriboni në gjetjen e driverave të ndryshëm.
   Temat:
   310
   Postimet:
   1,838
   Tema e fundit: Hp Pavilion dv6 Graphic driver Problem coycol, 12 Dhjetor 2017 në ora 22:30
  7. Pyetje dhe Përgjigje

   Vendi ku mund të bëni të gjitha pyetjet për problemet tuaja për të cilat nuk ka apo nuk mund t'a gjeni një forum të caktuar per ti bërë.
   Temat:
   24,049
   Postimet:
   140,387
   Tema e fundit: Kam problem me Laptop hp llaky, 17 Dhjetor 2017 në ora 18:30
  8. Projektet Tuaja

   Ketu mund ti postoni te gjitha projektet tuaja ne fushen e teknologjis.
   Temat:
   31
   Postimet:
   437
   Tema e fundit: [PROJEKT] ElekBuy Lekosta, 6 Dhjetor 2017
  1. Siguria në Ueb

   Dedikuar të gjitha pyetjeve dhe diskutimeve mbi problemet dhe mbi të rejat e fundit nga fusha e sigurisë së ueb faqeve.
   Temat:
   58
   Postimet:
   421
   Tema e fundit: Linqet e sajtit po m`hapin faqe tjeter NANO, 13 Dhjetor 2017 në ora 16:45
  2. Siguria në përgjithësi

   Diskutime rreth sigurisë së rrjetave apo dhe sigurisë në përgjithësi duke filluar nga Antivrusët, Firewalls, Anti Spyware etj.
   Temat:
   108
   Postimet:
   710
   Tema e fundit: Losers ransomware sg1, 28 Tetor 2017
  3. Ndihmë rreth rrjetave

   Kategori e dedikuar disktutimeve, pyetjeve dhe përgjigjëjeve si dhe gjithëqka tjetër që ka të bëj me rrjetat.
   Temat:
   279
   Postimet:
   1,800
   Tema e fundit: Rreth Modemit Cisco Dpc 3208 REMZI, 17 Dhjetor 2017 në ora 14:08
  1. Ueb Hosting dhe Domaine

   Diskutime të ndryshme rreth ofertave, regjistrimit, transferimit apo problemeve tjera për ueb hosting dhe domaine.
   Temat:
   868
   Postimet:
   6,787
   Tema e fundit: Domainet qe keni blere/rregjistruar se fundmi elismatjani, 16 Dhjetor 2017 në ora 20:17
  2. SEO dhe Zhvillim trafiku

   Kategori dedikuar pyetjeve, diskutimeve, eksperiencave rreth SEO apo teknikave të zhvillimit për sa i përket trafikut.
   Temat:
   242
   Postimet:
   1,845
   Tema e fundit: Keyword Scrap Tool - SEO Tool Inc-seo, 13 Dhjetor 2017 në ora 16:27
  3. Shpenzime dhe Përfitime

   Diskutime se ku duhet të shpenzosh për të arritur rezultate të mira si dhe mënyrave të ndryshme se si mund të perfitosh lekë nga faqja juaj
   Temat:
   1,665
   Postimet:
   15,372
   Tema e fundit: Najkush Naj Metod Per Perifitimin e Parave Online isarama, 17 Dhjetor 2017 në ora 15:37
  4. Diskutime tjera

   Kategori dedikuar tëresisht uebmasterave shqiptarë, për të diskutuar rreth temave apo ngjarjeve të ndryshme me interes të përbashkët.
   Temat:
   663
   Postimet:
   4,286
   Tema e fundit: Rreth promovimit ne facebook (Coder);, 17 Dhjetor 2017 në ora 02:12
  5. Faqet Shqiptare

   Ndani komentet, kritikat apo sygjerimet tuaja për ueb faqe shqiptare duke paraqitur këtu ueb faqen tuaj apo të dikujt tjetër.
   Temat:
   1,095
   Postimet:
   7,345
   Tema e fundit: vortexwork.com Freelancer Marian, 15 Dhjetor 2017 në ora 18:37
  1. Mësime

   Kategori dedikuar mësimeve (tutorialeve) nga fusha e Tekonologjisë Informative.
   Temat:
   1,303
   Postimet:
   9,738
   Tema e fundit: Fito DogeCoin gjdo ore. ardd, 17 Dhjetor 2017 në ora 18:34
  2. Video Mësime

   Kategori dedikuar video mësimeve (tutorialeve me video) nga fusha e Tekonologjisë Informative.
   Temat:
   269
   Postimet:
   1,735
   Tema e fundit: Si Te Minojm(Gjurmojm) BTC Prej Pc Ose VPS Windows Jãşhť'Sşeriĕ, 17 Dhjetor 2017 në ora 00:32
  3. IT Kualifikime

   Diskutime dhe Informata rreth kualifikimeve apo çertifikimeve të ndryshme nga fusha e Teknologjisë Informative.
   Temat:
   29
   Postimet:
   429
   Tema e fundit: NGA CISCO QE NUK PO MUNDEM TI KUPTOJ REMZI, 15 Dhjetor 2017 në ora 19:59
  4. Institucionet Arsimore

   Kategori dedikuar pyetjeve dhe disktutimeve të ndryshme në lidhje me instutucionet arsimore shqiptare.
   Temat:
   44
   Postimet:
   293
   Tema e fundit: UBT , Dizajn i integruar! INFluencear, 14 Nëntor 2017
  5. Kuize nga itShqip

   Në këtë kategori do të futen kuize nga fusha të ndryshme të informatikës, nga ku anëtarët do të kenë mundësi të testojnë njohuritë e tyre.
   Temat:
   8
   Postimet:
   55
  1. Shitje

   Keni diçka për të shitur? Atëherë itShqip ju jep këtë mundësi.
   Temat:
   834
   Postimet:
   4,437
   Tema e fundit: Ripple btc etj................ Astritii, 16 Dhjetor 2017 në ora 20:33
  2. Blerje dhe ndërrime

   Doni të bleni apo ndërroni (këmbeni) diçka? Atëherë itShqip ju jep këtë mundësi.
   Temat:
   573
   Postimet:
   2,154
   Tema e fundit: Fanpage shqiptare paguj mir H!TM3N., 16 Dhjetor 2017 në ora 22:45
  3. Oferta dhe vende të lira pune

   Keni një ofertë apo një vend të lirë pune? Atëherë përdoreni këtë mundësi që itShqip ju jep me këtë numër kaq të madh të anëtarëve/vizitorëve.
   Temat:
   181
   Postimet:
   1,353
   Tema e fundit: Assassin's Creed IV - Black flag ﴾.﴿, 12 Dhjetor 2017 në ora 15:11
  1. Bitcoin

   Ketu mund te postoni gjithcka rreth bitcoins?!
   Temat:
   65
   Postimet:
   711
   Tema e fundit: Webfaqja zyrtare e bitcoinit ??? Elton199, 17 Dhjetor 2017 në ora 14:19
  2. Ethereum

   Ketu mund te postoni gjithcka rreth ethereum?!
   Temat:
   32
   Postimet:
   500
   Tema e fundit: Pershendetje te gjithve, i kom blere 2 Etherum dhe 4 Litecoin? DarKr0x, 17 Dhjetor 2017 në ora 17:08
  3. Valutat Tjera Virtuale

   Ketu mund te postoni gjithcka rreth valutave tjera virtuale?!
   Temat:
   58
   Postimet:
   1,071
   Tema e fundit: Fito DogeCoin gjdo ore. ardd, 17 Dhjetor 2017 në ora 18:38
  1. 2D & 3D

   Kategori dedikuar aplikacioneve, diskutimeve apo pyetjeve rreth problemeve të ndryshme nga fusha e dizajnit 2D dhe 3D.
   Temat:
   678
   Postimet:
   3,525
   Tema e fundit: Ndihme rreth 1 Carton Design Illustrator? LorentK, 21 Nëntor 2017
  2. Punimet Tuaja

   Ndani me anëtarët punime nga portofolio juaj që të merni kritika apo sygjerime mbi ato punime.
   Temat:
   1,666
   Postimet:
   10,821
   Tema e fundit: Punim Dramatik ne Paint :p KNO3, 11 Dhjetor 2017 në ora 20:36
  3. Resurse për Dizajn

   Ndani me anëtarët resurse të ndryshme për dizajn duke filluar nga brusha, ikona, wallpapers, psd, etj.
   Temat:
   85
   Postimet:
   439
  4. Audio dhe Video produksion

   Kategori dedikuar diskutimeve rreth krijimit të audiove dhe videove, aplikacioneve të ndryshme për audio/video, konvertim, etj.
   Temat:
   102
   Postimet:
   620
   Tema e fundit: Avid Media Composer | First ﴾.﴿, 9 Gusht 2017
  1. Counter Strike

   Kategori për gamerat shqiptar të lojës Counter-Strike që të shpalosin problemet, këshillat, demot dhe gjithëqka tjetër rreth kësaj loje.
   Temat:
   735
   Postimet:
   4,409
   Tema e fundit: HLDS 6153 & ReHLDS - Counter Strike 1.6 - New HLDS Pjeter, 11 Dhjetor 2017 në ora 20:24
  2. Të Ndryshme

   Kategori për gamerat shqiptar të lojërave të ndryshme, që të shpalosin problemet, këshillat, demot dhe gjithëqka tjetër rreth kësaj lojërave.
   Temat:
   506
   Postimet:
   2,380
   Tema e fundit: Rreth instalimit te lojrave ne PS3 immortal.boy, 13 Dhjetor 2017 në ora 05:57
  3. Gaming Trailers

   Kategori dedikuar postimit të trailer-ave të lojërave të reja apo atyre egzistuese.
   Temat:
   154
   Postimet:
   386
   Tema e fundit: Lineage 2 Revolution Universal, 23 Nëntor 2017
  1. Biseda të Lira

   Lëreni pak anash teknologjinë dhe diskutoni për tema te lira si sporti, kultura, humori, etj. (JO POLITIK)
   Temat:
   1,122
   Postimet:
   10,291
   Tema e fundit: Net Neutrality qa bohet KNO3, 14 Dhjetor 2017 në ora 20:41
  2. Video Interesante

   Ndani video interesante me anëtarët e tjerë.
   Temat:
   367
   Postimet:
   1,368
   Tema e fundit: filmi Die Hard 4 fiksion apo real LinkinParkband, 19 Tetor 2017
  3. Depo

   Ketu futen te gjitha temat e panevojshme, te cilat pas nje kohe do te fshihen.
   Temat:
   132
   Postimet:
   775
   Tema e fundit: Shes Adsense me 267,79€ , Cmimi i arsyshem ! Bubi, 4 Nëntor 2017