1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.
  Dismiss Notice
Dismiss Notice
Mirësevini Vizitorë!
Nëse akoma nuk jeni regjistruar ne forum atëherë është mirë ta bëni këtë, për të patur aksese të plota në forum. Regjistrohu këtu

Pyetje Per HTML

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ms-dos, 12 Tetor 2013.

 1. ms-dos

  ms-dos Anëtar i Njohur

  Anëtarësuar:

  24 Dhjetor 2010
  Postimet:

  657
  Pëlqime të marrura:

  1
  Qysh muj me kriju nje buton edhe tash qati butoni me ja vendos nje foto

  dmth une i kom dizajnu butonat kejt mirpo spo di tash qysh mi shti ne html

  qeshtu une i kom kriju butonat ne html me qet kod

  Code:

  Na falni, duhet të Regjistroheni/Identifikoheni për ta shikuar këtë KOD !

  mirpo po dalin te thjesht katror eh po du mi qit qata qe i kom dizajnu une.
   
 2. dr_iton

  dr_iton Inxhinier i Softuerit Staff Member

  Anëtarësuar:

  15 Mars 2010
  Postimet:

  1,085
  Pëlqime të marrura:

  180
  Brenda butoni krijoje nje foto me shkrim te butonit,p.sh. Mesime si ne shembullin tend dhe thirre me link.
  Pershendetje.
   
 3. ms-dos

  ms-dos Anëtar i Njohur

  Anëtarësuar:

  24 Dhjetor 2010
  Postimet:

  657
  Pëlqime të marrura:

  1
  Nese po mendon kshtu

  <button>URL</button>

  qe me vendos linkun ku e kom upload butonin ateher kjo nuk po ban
   
 4. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Anëtarësuar:

  20 Janar 2010
  Postimet:

  679
  Pëlqime të marrura:

  52
  Në lidhjet e mëposhtme ke shembujt me kodin përkatës.

  Code:

  Na falni, duhet të Regjistroheni/Identifikoheni për ta shikuar këtë KOD !

   
 5. Linux-Lover

  Linux-Lover Anëtar

  Anëtarësuar:

  12 Tetor 2013
  Postimet:

  10
  Pëlqime të marrura:

  1
  <form>
  <input type="button" value="Upload"/>
  </form>

  Kjo krijon nje button me label Upload
   
 6. arbenshabiu

  arbenshabiu Anëtar Aktiv

  Anëtarësuar:

  15 Korrik 2013
  Postimet:

  251
  Pëlqime të marrura:

  25
  <a href="myfile.htm"><img src="rainbow.gif"></a> qet code perdore
   

Shpërndaje faqen