1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.
Mirësevini Vizitorë!
Nëse akoma nuk jeni regjistruar ne forum atëherë është mirë ta bëni këtë, për të patur aksese të plota në forum. Regjistrohu këtu

formatizimi i telefonit nokia C3

Tema tek 'Telefona të mençur dhe Tabletë PC' e hapur nga Kikirezi, 19 Prill 2012.

  1. Kikirezi

    Kikirezi Anëtar

    Postimet:
    3
    Pëlqime të marrura:
    0
    Pikë nga trofetë:
    0
    hello.Une kom ni problem me telefonin nuk muj me i fshi do numra edhe nuk em bojn disa opcione te telefonit,e kom provu me restor por prap e njejta a din dikush me bo format telefonin me an te kompjuterit ose naj menyr tjeter...:D
     
  2. Albi Bytyqi

    Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

    Postimet:
    1,890
    Pëlqime të marrura:
    81
    Pikë nga trofetë:
    68
    Qe 2 menyra per me Formatixu provoj :

    Menyra 1
    ~~~~~~~~
    Shkruajme ne cel. *#7073# dhe me pas na del nje tabele qe thote "Restore all original..." . I japim Yes neqofte se kerkon pasword shkruajm 12345 dhe cel. do fiket dhe do ndizet vete. Kur te ndizet cdo gje eshte kthyer si ne fillim

    Menyra 2
    ~~~~~~~~
    E fikum celularin dhe mbajme te shtypu keto butona:
    * + butoni i thirjes + 3 dhe e ndezim celularin duke i mbajtur butonat e shtypur.
    Do dali fajla "Formating.."
    Presim derisa te mbushet dhe kur celulari te ndizet ai eshte i formatuar
     
  3. internetredi

    internetredi Anëtar

    Postimet:
    22
    Pëlqime të marrura:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Pershendetje PRoblemi eshte se Une kur i shtyp keta 4 butona nuk pergjigjen fare Ose te me nxjerri Format , por ndizet normalisht
    Problemi im eshte : Ndez telefonin i jap Code Pin , pas ketij me kerkon securit code : te cilin e kam harruar
    Ka ndonjeri ndonje mendim Pleaseee !!!!
     
  4. bgfg

    bgfg Anëtar

    Postimet:
    30
    Pëlqime të marrura:
    0
    Pikë nga trofetë:
    0
    security code per nokia proo 12345-po nese ja ke nddru diqka tjeter
    per me fshi a me ja restore me siguri munesh permes nokia pc suite,duke e konektuar telefonin me pc me ndonje kabull.
    shiko nje version i ktij programi
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=txGKfny934g[/youtube]
    downloado <a class="postlink" href="http://www.nokia.com/global/support/product/nokia-pc-suite/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.nokia.com/global/support/pro ... -pc-suite/</a>
     
  5. nadinho

    nadinho Anëtar

    Postimet:
    1
    Pëlqime të marrura:
    0
    Pikë nga trofetë:
    0
    e kom harru passwordin e nokia c3-00 e kom te instalume nokia pc suite po sdi me perdor a mun mkallxon najkush qysh me ristartu teli ose me gjet najqysh paswordin Faleminderit
     

Shpërndaje faqen