1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Informatika Shqiptare

  1. Lajme nga itShqip

   Lajmet e fundit nga vendi dhe bota nga fusha e tekonologjisë informative të sjellura për ju nga anëtarët dhe staffi i itShqip.
   Temat:
   1,634
   Postimet:
   4,136
   RSS
  2. Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip

   Ne ju ftojmë që ti jepni kritikat, sygjerimet apo të njoftoni për problemet që i hasni tek ITshqip, për të kontribuar në ngritjen e kualitetit të ITshqip.
   Temat:
   360
   Postimet:
   2,412
   Tema e fundit: Urime Festa e Fiter Bajramit! Zyklon, 29 Korrik 2014 në ora 12:11
   RSS
  3. Prezantimi

   Për antarët e sapo regjistruar në forum prezantimi bëhet këtu.
   Temat:
   1,415
   Postimet:
   5,746
   Tema e fundit: Pershendetje Komandanti, 26 Korrik 2014 në ora 20:14
   RSS
  1. Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks

   Diskutimet, problemet dhe çdo gjë rreth Procesorëve, Pllakëzës amë (Motherboard), si dhe Memorieve mund ti postoni këtu.
   Temat:
   134
   Postimet:
   947
   Tema e fundit: Hp Compaq D530 rmaxhuni, 31 Korrik 2014 në ora 11:00
   RSS
  2. Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë

   Diskutimet, problemet dhe çdo gjë rreth kartelave grafike, monitorëve, skenerëve apo printerëve mund ti postoni këtu.
   Temat:
   85
   Postimet:
   636
   Tema e fundit: Ndihmm urgjent Monitor Shpetimb3, 27 Korrik 2014 në ora 22:10
   RSS
  3. Sistemet Operative

   Këtu mund të bëni diskutime të problemeve të ndryshme, instalimeve, konfigurimeve ose të administrimit të sistemeve operative.
   Temat:
   577
   Postimet:
   3,831
   Tema e fundit: Ndihm ju lutem dr_iton, 31 Korrik 2014 në ora 08:13
   RSS
  4. Telefona të mençur dhe Tabletë PC

   Këtu postohet çdo gjë që ka të bëj me telefona të mençur (smartphones) dhe tabletë PC-ja (tablets), si instalimi, konfigurimi apo probleme tjera.
   Temat:
   747
   Postimet:
   4,044
   Tema e fundit: Pc Android dr_iton, 31 Korrik 2014 në ora 08:17
   RSS
  5. Programim

   Vendi për problemet, projektet tuaja nga fusha e programimit, pse jo edhe vendi që me njohuritë tuaja të ndihmoni të tjerët.
   RSS
  6. Drivera

   Këtu mund të kërkoni apo të kontriboni në gjetjen e driverave të ndryshëm.
   Temat:
   254
   Postimet:
   1,534
   Tema e fundit: SoundMax Digital Audio per Windows XP ano0n, 15 Korrik 2014
   RSS
  7. Pyetje dhe Përgjigje

   Vendi ku mund të bëni të gjitha pyetjet për problemet tuaja për të cilat nuk ka apo nuk mund t'a gjeni një forum të caktuar per ti bërë.
   Temat:
   15,415
   Postimet:
   89,499
   Tema e fundit: per wireless llapiani, 31 Korrik 2014 në ora 10:49
   RSS
  1. Siguria në Ueb

   Dedikuar të gjitha pyetjeve dhe diskutimeve mbi problemet dhe mbi të rejat e fundit nga fusha e sigurisë së ueb faqeve.
   Temat:
   11
   Postimet:
   79
   Tema e fundit: Licens Per Avast Premier 2014 drini-17#, 29 Korrik 2014 në ora 20:47
   RSS
  2. Siguria në përgjithësi

   Diskutime rreth sigurisë së rrjetave apo dhe sigurisë në përgjithësi duke filluar nga Antivrusët, Firewalls, Anti Spyware etj.
   Temat:
   32
   Postimet:
   253
   Tema e fundit: Licens falas nga Bitdefender ﴾.﴿, 18 Korrik 2014
   RSS
  3. Ndihmë rreth rrjetave

   Kategori e dedikuar disktutimeve, pyetjeve dhe përgjigjëjeve si dhe gjithëqka tjetër që ka të bëj me rrjetat.
   Temat:
   201
   Postimet:
   1,332
   Tema e fundit: Ndihme Nanobridge M5 problem ! Bushido King, 28 Korrik 2014 në ora 01:19
   RSS
  1. Ueb Hosting dhe Domaine

   Diskutime të ndryshme rreth ofertave, regjistrimit, transferimit apo problemeve tjera për ueb hosting dhe domaine.
   Temat:
   377
   Postimet:
   2,961
   Tema e fundit: PexHost.net, Zbritje 25% me rastin e Fiter Bajramit. Pajtim-H, 28 Korrik 2014 në ora 08:18
   RSS
  2. SEO dhe Zhvillim trafiku

   Kategori dedikuar pyetjeve, diskutimeve, eksperiencave rreth SEO apo teknikave të zhvillimit për sa i përket trafikut.
   Temat:
   34
   Postimet:
   235
   Tema e fundit: A paguhen videot shqipe ne youtube? ano0n, 16 Korrik 2014
   RSS
  3. Shpenzime dhe Përfitime

   Diskutime se ku duhet të shpenzosh për të arritur rezultate të mira si dhe mënyrave të ndryshme se si mund të perfitosh lekë nga faqja juaj
   Temat:
   280
   Postimet:
   2,303
   Tema e fundit: Me zgjidh chanalin nga ADSensi ano0n, 31 Korrik 2014 në ora 11:10
   RSS
  4. Diskutime tjera

   Kategori dedikuar tëresisht uebmasterave shqiptarë, për të diskutuar rreth temave apo ngjarjeve të ndryshme me interes të përbashkët.
   Temat:
   63
   Postimet:
   383
   RSS
  5. Faqet Shqiptare

   Ndani komentet, kritikat apo sygjerimet tuaja për ueb faqe shqiptare duke paraqitur këtu ueb faqen tuaj apo të dikujt tjetër.
   Temat:
   863
   Postimet:
   5,531
   Tema e fundit: Hapet forumi androidSHQIP ano0n, 23 Korrik 2014
   RSS
  1. Mësime

   Kategori dedikuar mësimeve (tutorialeve) nga fusha e Tekonologjisë Informative.
   Temat:
   1,082
   Postimet:
   7,854
   Tema e fundit: Instalo Android 4.2.2 Jelly Bean në PC sp0nTeX, 30 Korrik 2014 në ora 18:36
   RSS
  2. Video Mësime

   Kategori dedikuar video mësimeve (tutorialeve me video) nga fusha e Tekonologjisë Informative.
   Temat:
   194
   Postimet:
   1,300
   Tema e fundit: Si te krijojm Long Shadow Effect ne Photoshop sp0nTeX, 30 Korrik 2014 në ora 09:06
   RSS
  3. IT Kualifikime

   Diskutime dhe Informata rreth kualifikimeve apo çertifikimeve të ndryshme nga fusha e Teknologjisë Informative.
   Temat:
   15
   Postimet:
   297
   Tema e fundit: Cfare drejtimi do te vazhdoni ne te ardhmen tuaj?? AlbertKadriu, 27 Korrik 2014 në ora 01:12
   RSS
  4. Institucionet Arsimore

   Kategori dedikuar pyetjeve dhe disktutimeve të ndryshme në lidhje me instutucionet arsimore shqiptare.
   Temat:
   10
   Postimet:
   91
   Tema e fundit: UBT-semestri i par lumz, 30 Korrik 2014 në ora 23:45
   RSS
  5. Kuize nga itShqip

   Në këtë kategori do të futen kuize nga fusha të ndryshme të informatikës, nga ku anëtarët do të kenë mundësi të testojnë njohuritë e tyre.
   Temat:
   1
   Postimet:
   14
   RSS
  1. Shitje

   Keni diçka për të shitur? Atëherë itShqip ju jep këtë mundësi.
   Temat:
   259
   Postimet:
   909
   Tema e fundit: Fanpage - Superaktive 250K psychodel1c, 27 Korrik 2014 në ora 19:52
   RSS
  2. Blerje dhe ndërrime

   Doni të bleni apo ndërroni (këmbeni) diçka? Atëherë itShqip ju jep këtë mundësi.
   Temat:
   158
   Postimet:
   415
   Tema e fundit: Facebook account me shume friendsa. sp0nTeX, 27 Korrik 2014 në ora 18:36
   RSS
  3. Oferta dhe vende të lira pune

   Keni një ofertë apo një vend të lirë pune? Atëherë përdoreni këtë mundësi që itShqip ju jep me këtë numër kaq të madh të anëtarëve/vizitorëve.
   Temat:
   19
   Postimet:
   94
   Tema e fundit: Pershendetje trimizzzp, 24 Korrik 2014
   RSS
  1. 2D & 3D

   Kategori dedikuar aplikacioneve, diskutimeve apo pyetjeve rreth problemeve të ndryshme nga fusha e dizajnit 2D dhe 3D.
   Temat:
   618
   Postimet:
   3,224
   Tema e fundit: Kush mund ta editoj kete logo ? Gr@1ti, 30 Korrik 2014 në ora 19:27
   RSS
  2. Punimet Tuaja

   Ndani me anëtarët punime nga portofolio juaj që të merni kritika apo sygjerime mbi ato punime.
   Temat:
   1,547
   Postimet:
   10,171
   Tema e fundit: [Cover] MergimDibrani. -f0rGivE., 29 Korrik 2014 në ora 23:44
   RSS
  3. Resurse për Dizajn

   Ndani me anëtarët resurse të ndryshme për dizajn duke filluar nga brusha, ikona, wallpapers, psd, etj.
   Temat:
   45
   Postimet:
   268
   Tema e fundit: 2293 Fonts // itshqip.com // arbII* feridshaqiri, 22 Korrik 2014
   RSS
  4. Audio dhe Video produksion

   Kategori dedikuar diskutimeve rreth krijimit të audiove dhe videove, aplikacioneve të ndryshme për audio/video, konvertim, etj.
   Temat:
   85
   Postimet:
   547
   Tema e fundit: Ndihme! arbII*, 22 Qershor 2014
   RSS
  1. Counter Strike

   Kategori për gamerat shqiptar të lojës Counter-Strike që të shpalosin problemet, këshillat, demot dhe gjithëqka tjetër rreth kësaj loje.
   Temat:
   648
   Postimet:
   3,830
   Tema e fundit: Problem me cs arbII*, 18 Korrik 2014
   RSS
  2. Të Ndryshme

   Kategori për gamerat shqiptar të lojërave të ndryshme, që të shpalosin problemet, këshillat, demot dhe gjithëqka tjetër rreth kësaj lojërave.
   Temat:
   436
   Postimet:
   2,147
   Tema e fundit: World of Warcraft - WRATH of the LICH KING PirateKS, 14 Korrik 2014
   RSS
  3. Gaming Trailers

   Kategori dedikuar postimit të trailer-ave të lojërave të reja apo atyre egzistuese.
   Temat:
   143
   Postimet:
   347
   Tema e fundit: PES 2015 - Official Trailer arbII*, 10 Korrik 2014
   RSS
  1. Biseda të Lira?

   Lëreni pak anash teknologjinë dhe diskutoni për tema te lira si sporti, kultura, humori, etj. (JO POLITIK)
   Temat:
   564
   Postimet:
   5,481
   Tema e fundit: Portali Islam udhehiqet nga Serbia !!! -f0rGivE., 30 Korrik 2014 në ora 11:21
   RSS
  2. Video Interesante

   Ndani video interesante me anëtarët e tjerë.
   Temat:
   279
   Postimet:
   1,005
   Tema e fundit: Ferhan Hasani Amazing Goal vs Liverpool -f0rGivE., 17 Korrik 2014
   RSS