1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.
 2. Mysafir, Tashmë edhe domeni IT.COM.AL është ITSHQIP.COM!
Mirësevini Vizitorë!
Nëse akoma nuk jeni regjistruar ne forum atëherë është mirë ta bëni këtë, për të patur aksese të plota në forum. Regjistrohu këtu

Informatika Shqiptare

  1. Lajme nga itShqip

   Lajmet e fundit nga vendi dhe bota nga fusha e tekonologjisë informative të sjellura për ju nga anëtarët dhe staffi i itShqip.
   Temat:
   1,827
   Postimet:
   4,456
   Tema e fundit: OPSIONI NGA "VIBER" PËR TË CILIN ME SIGURI NUK E KENI DITUR? Artin J., 28 Shtator 2016 në ora 20:00
  2. Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip

   Ne ju ftojmë që ti jepni kritikat, sygjerimet apo të njoftoni për problemet që i hasni tek ITshqip, për të kontribuar në ngritjen e kualitetit të ITshqip.
   Temat:
   439
   Postimet:
   3,018
   Tema e fundit: Pagesa me Karte krediti boom3rang, 30 Shtator 2016 në ora 00:18
  3. Prezantimi

   Për antarët e sapo regjistruar në forum prezantimi bëhet këtu.
   Temat:
   1,642
   Postimet:
   6,962
   Tema e fundit: Përshendetje Beniidrizi, 26 Shtator 2016 në ora 22:01
  1. Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks

   Diskutimet, problemet dhe çdo gjë rreth Procesorëve, Pllakëzës amë (Motherboard), si dhe Memorieve mund ti postoni këtu.
   Temat:
   206
   Postimet:
   1,479
   Tema e fundit: Cfar eshte SSD (Solid State Drive). boom3rang, 23 Shtator 2016
  2. Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë

   Diskutimet, problemet dhe çdo gjë rreth kartelave grafike, monitorëve, skenerëve apo printerëve mund ti postoni këtu.
   Temat:
   128
   Postimet:
   842
   Tema e fundit: Sygjerim per Kartel Grafike Don AlCa, 30 Korrik 2016
  3. Sistemet Operative

   Këtu mund të bëni diskutime të problemeve të ndryshme, instalimeve, konfigurimeve ose të administrimit të sistemeve operative.
   Temat:
   750
   Postimet:
   5,054
   Tema e fundit: "Ndihme Bios pasword" networkcoder, 28 Shtator 2016 në ora 14:39
  4. Telefona të mençur dhe Tabletë PC

   Këtu postohet çdo gjë që ka të bëj me telefona të mençur (smartphones) dhe tabletë PC-ja (tablets), si instalimi, konfigurimi apo probleme tjera.
   Temat:
   1,114
   Postimet:
   6,063
   Tema e fundit: Ndim ID Apple Liridoni, 24 Shtator 2016 në ora 22:02
  5. Programim

   Vendi për problemet, projektet tuaja nga fusha e programimit, pse jo edhe vendi që me njohuritë tuaja të ndihmoni të tjerët.
   Tema e fundit: Ndihmë rreth zgjidhjes se ketijë problemi ne JAVA Execute, 26 Shtator 2016 në ora 22:26
  6. Drivera

   Këtu mund të kërkoni apo të kontriboni në gjetjen e driverave të ndryshëm.
   Temat:
   300
   Postimet:
   1,798
  7. Pyetje dhe Përgjigje

   Vendi ku mund të bëni të gjitha pyetjet për problemet tuaja për të cilat nuk ka apo nuk mund t'a gjeni një forum të caktuar per ti bërë.
   Temat:
   21,418
   Postimet:
   124,760
   Tema e fundit: Qe te lexohet nga te Gjitha antaret e ITSHQIP rexhep kikia, 30 Shtator 2016 në ora 12:28
  1. Siguria në Ueb

   Dedikuar të gjitha pyetjeve dhe diskutimeve mbi problemet dhe mbi të rejat e fundit nga fusha e sigurisë së ueb faqeve.
   Temat:
   45
   Postimet:
   304
   Tema e fundit: Spam nga emaili im Fannol Gashi, 21 Shtator 2016
  2. Siguria në përgjithësi

   Diskutime rreth sigurisë së rrjetave apo dhe sigurisë në përgjithësi duke filluar nga Antivrusët, Firewalls, Anti Spyware etj.
   Temat:
   84
   Postimet:
   496
   Tema e fundit: si behet kjo muli1, 24 Shtator 2016 në ora 17:02
  3. Ndihmë rreth rrjetave

   Kategori e dedikuar disktutimeve, pyetjeve dhe përgjigjëjeve si dhe gjithëqka tjetër që ka të bëj me rrjetat.
   Temat:
   254
   Postimet:
   1,591
   Tema e fundit: SI konfigurohet DHCP bahrudin, 18 Shtator 2016
  1. Ueb Hosting dhe Domaine

   Diskutime të ndryshme rreth ofertave, regjistrimit, transferimit apo problemeve tjera për ueb hosting dhe domaine.
   Temat:
   714
   Postimet:
   5,586
   Tema e fundit: Kerkoj sygjerim WP Hosting DarKr0x, 29 Shtator 2016 në ora 18:13
  2. SEO dhe Zhvillim trafiku

   Kategori dedikuar pyetjeve, diskutimeve, eksperiencave rreth SEO apo teknikave të zhvillimit për sa i përket trafikut.
   Temat:
   180
   Postimet:
   1,263
   Tema e fundit: Qfare lloji te promovimit perdorni per faqet tuaja ? aldoash28, 28 Shtator 2016 në ora 21:24
  3. Shpenzime dhe Përfitime

   Diskutime se ku duhet të shpenzosh për të arritur rezultate të mira si dhe mënyrave të ndryshme se si mund të perfitosh lekë nga faqja juaj
   Temat:
   1,156
   Postimet:
   10,958
   Tema e fundit: Faqe te ngjashme si sharecash pay per download ? DailyTeCh, 30 Shtator 2016 në ora 12:25
  4. Diskutime tjera

   Kategori dedikuar tëresisht uebmasterave shqiptarë, për të diskutuar rreth temave apo ngjarjeve të ndryshme me interes të përbashkët.
   Temat:
   469
   Postimet:
   3,172
   Tema e fundit: Rreth Adsensi? Cka po ndodh? A i ka ardh Fundi ksaj pune? AlbaNi1, 30 Shtator 2016 në ora 11:55
  5. Faqet Shqiptare

   Ndani komentet, kritikat apo sygjerimet tuaja për ueb faqe shqiptare duke paraqitur këtu ueb faqen tuaj apo të dikujt tjetër.
   Temat:
   1,052
   Postimet:
   7,052
   Tema e fundit: TUBE.AL - Social Media Marketing MR robot, 22 Shtator 2016
  1. Mësime

   Kategori dedikuar mësimeve (tutorialeve) nga fusha e Tekonologjisë Informative.
   Temat:
   1,266
   Postimet:
   9,431
   Tema e fundit: Nga ndryshon donain nga name server infoel, 30 Shtator 2016 në ora 13:28
  2. Video Mësime

   Kategori dedikuar video mësimeve (tutorialeve me video) nga fusha e Tekonologjisë Informative.
   Temat:
   240
   Postimet:
   1,588
   Tema e fundit: [Video] Gjerat Elementare ne Rrjeta Tigerman, 8 Shtator 2016
  3. IT Kualifikime

   Diskutime dhe Informata rreth kualifikimeve apo çertifikimeve të ndryshme nga fusha e Teknologjisë Informative.
   Temat:
   24
   Postimet:
   352
   Tema e fundit: Si te certifikohemi ne Microsoft? Fannol Gashi, 11 Shtator 2016
  4. Institucionet Arsimore

   Kategori dedikuar pyetjeve dhe disktutimeve të ndryshme në lidhje me instutucionet arsimore shqiptare.
   Temat:
   30
   Postimet:
   219
   Tema e fundit: Shkollë të digjitalizuar albert1, 20 Shtator 2016
  5. Kuize nga itShqip

   Në këtë kategori do të futen kuize nga fusha të ndryshme të informatikës, nga ku anëtarët do të kenë mundësi të testojnë njohuritë e tyre.
   Temat:
   5
   Postimet:
   35
   Tema e fundit: Cile eshte browseri i pare i shpikur. Annonymus, 14 Korrik 2016
  1. Shitje

   Keni diçka për të shitur? Atëherë itShqip ju jep këtë mundësi.
   Temat:
   713
   Postimet:
   3,460
   Tema e fundit: Fanpage +380k Barcelonist111, 29 Shtator 2016 në ora 23:47
  2. Blerje dhe ndërrime

   Doni të bleni apo ndërroni (këmbeni) diçka? Atëherë itShqip ju jep këtë mundësi.
   Temat:
   483
   Postimet:
   1,711
   Tema e fundit: Grup me mbi 70k members me nje adsense account Albania Ellie, 28 Shtator 2016 në ora 18:07
  3. Oferta dhe vende të lira pune

   Keni një ofertë apo një vend të lirë pune? Atëherë përdoreni këtë mundësi që itShqip ju jep me këtë numër kaq të madh të anëtarëve/vizitorëve.
   Temat:
   125
   Postimet:
   987
   Tema e fundit: Kerkoj Person qe Ka adsense Ethnic Albania, 29 Shtator 2016 në ora 22:54
  1. 2D & 3D

   Kategori dedikuar aplikacioneve, diskutimeve apo pyetjeve rreth problemeve të ndryshme nga fusha e dizajnit 2D dhe 3D.
   Temat:
   667
   Postimet:
   3,467
   Tema e fundit: Kerkoj Logo Per Website Annonymus, 18 Gusht 2016
  2. Punimet Tuaja

   Ndani me anëtarët punime nga portofolio juaj që të merni kritika apo sygjerime mbi ato punime.
   Temat:
   1,611
   Postimet:
   10,491
   Tema e fundit: Dardanët - Tifozat e Kosovës Logo MusiKryeziu, 21 Shtator 2016
  3. Resurse për Dizajn

   Ndani me anëtarët resurse të ndryshme për dizajn duke filluar nga brusha, ikona, wallpapers, psd, etj.
   Temat:
   75
   Postimet:
   402
   Tema e fundit: Ju lutem nji dizajn per kte falas DarKr0x, 29 Shtator 2016 në ora 19:05
  4. Audio dhe Video produksion

   Kategori dedikuar diskutimeve rreth krijimit të audiove dhe videove, aplikacioneve të ndryshme për audio/video, konvertim, etj.
   Temat:
   96
   Postimet:
   602
   Tema e fundit: Soft me i mire per video? ﴾.﴿, 27 Mars 2016
  1. Counter Strike

   Kategori për gamerat shqiptar të lojës Counter-Strike që të shpalosin problemet, këshillat, demot dhe gjithëqka tjetër rreth kësaj loje.
   Temat:
   707
   Postimet:
   4,202
   Tema e fundit: Blej CS Server - E3Hosting.aL Erooniti, 14 Shtator 2016
  2. Të Ndryshme

   Kategori për gamerat shqiptar të lojërave të ndryshme, që të shpalosin problemet, këshillat, demot dhe gjithëqka tjetër rreth kësaj lojërave.
   Temat:
   484
   Postimet:
   2,326
   Tema e fundit: Ndihme reth need for speed. Artin J., 25 Shtator 2016 në ora 09:57
  3. Gaming Trailers

   Kategori dedikuar postimit të trailer-ave të lojërave të reja apo atyre egzistuese.
   Temat:
   150
   Postimet:
   367
   Tema e fundit: Battlefield 1 Official Reveal Trailer boom3rang, 12 Korrik 2016
  1. Biseda të Lira

   Lëreni pak anash teknologjinë dhe diskutoni për tema te lira si sporti, kultura, humori, etj. (JO POLITIK)
   Temat:
   905
   Postimet:
   8,039
   Tema e fundit: Ku te blej nje laptop te mire Koraab, 30 Shtator 2016 në ora 12:22
  2. Video Interesante

   Ndani video interesante me anëtarët e tjerë.
   Temat:
   347
   Postimet:
   1,280
   Tema e fundit: Funny videos of last week | 13/09 getrich, 13 Shtator 2016
  3. Depo

   Ketu futen te gjitha temat e panevojshme, te cilat pas nje kohe do te fshihen.
   Temat:
   93
   Postimet:
   612
   Tema e fundit: Shes fan page 177k full usa besart hargaja, 5 Shtator 2016